Pelotonpraat

Evenepoel deelt opvallende ontboezeming over voetballoopbaan: 'Arsenal, Chelsea en Manchester United; ik kon er komen testen'

Remco Evenepoel is gewend om in de schijnwerpers te staan, maar vandaag zal hij met de bibbers naar de Champions League-finale kijken. Dat heeft alles te maken met zijn favoriete club: Arsenal.

Tim Beck Leestijd 2 minuten
Remco Evenepoel Remco Evenepoel
Remco Evenepoel is gewend om in de schijnwerpers te staan, maar vandaag zal hij met de bibbers naar de Champions League-finale kijken. Dat heeft alles te maken met zijn favoriete club: Arsenal.

Vanavond om 18 uur spelen Arsenal en Paris Saint-Germain de Champions League-finale. Remco Evenepoel is op hoogtestage in Sierra Nevada, maar hij zal zonder meer tijd vrijmaken om de finale te zien. Hij is immers groot fan van Arsenal, waar hij in het verleden bijna zelfs voor kon spelen. Toen Arsenal onlangs kampioen werd, verscheen Evenepoel in een shirt van The Gunners op de volgende training.

Evenepoel over titel Arsenal: 'Klein vreugdedansje gemaakt'

Hij vertelde in gesprek met Sporza over hoe hij de Premier League-titel beleefd heeft. "Ik voelde echt ontlading bij mezelf. Ik heb zowel de match van Arsenal als die van Manchester City gevolgd. Toen City punten verloor, wist je: dit is hét moment. Het was nog even spannend met die late tegengoal van City, maar het was te laat. Dat was echt genieten."

Evenepoel deed geen gekke dingen, maar toch stond hij iets langer stil bij de titel. "Ik heb het best sober gevierd, maar ook best wel intens. Ik heb een kamergenoot, dus ik kon niet compleet uit mijn dak gaan. Maar er was wel een vreugdedansje bij en ik heb toch wat liedjes meegezongen."

De voormalige-wereldkampioen raakte fan van Arsenal in de tijd van Thierry Henry. "De periode van Thierry Henry heeft veel indruk gemaakt op mij. Toen ik klein was, bekeken we op toernooien constant video's van Henry bij Arsenal. Mijn ouders zijn vroeger ook eens naar Arsenal gaan kijken in de eerste jaren van het Emirates. Misschien heb ik het toch wat via hen meegekregen."

Evenepoel kon testen bij Arsenal, Manchester United en Chelsea

Evenepoel was zelf een talentvolle speler bij Anderlecht, PSV en de Belgische jeugdploeg. Zijn verleden als voetballer is bekend, maar toch doet hij nog een ontboezeming wat minder bekend was. "Ik heb als kind zelfs een uitnodiging gekregen om te gaan testen bij Arsenal. Ook Chelsea, Manchester United en Fulham wilden mij toen laten komen. Maar ik was nog maar twaalf en vond dat eigenlijk te vroeg."

Lachend vertelt hij dat Evenepoel hem ook inspireert in aanloop naar de Tour de France. "Arsenal is er ondanks alles steeds in blijven geloven en is blijven werken. Ook ik ga naar de Tour met veel ambitie, bijvoorbeeld. En als Arsenal het kan na zó lang wachten, moeten ook wij erin geloven. Dit geeft mij sowieso al een boost."