HomeRetroRetro: Zabel wint in Ronde van Spanje, terwijl wereld in brand staat...

Retro: Zabel wint in Ronde van Spanje, terwijl wereld in brand staat

Die dag dat er andere zaken speelden dan wielrennen.

Erik Zabel boekte in zijn loopbaan acht zeges in de Vuelta a España. Degene die hem waarschijnlijk het meest is bijgebleven? Die van zestien jaar geleden op deze dag, toen terroristen huishielden in New York en Washington D.C.

De volgende dag stond er gewoon weer een etappe op het programma, naar Lagos de Covadonga. Alsof er niets was gebeurd, alsof de wereld niet in brand stond. Ook op de bewuste dag zelf fietste het peloton door Spanje, van León naar Gijon. Maar weinig mensen zullen aan de vierde etappe van de Vuelta a España van 2001 denken als ze terugdenken aan die bewuste 11 september. De beelden van de aanslagen op het World Trade Center in New York en op het Pentagon in Washington D.C. zitten bij velen in het geheugen gegrift, de derde overwinning van Zabel die Ronde van Spanje niet.

In een sprint legde de Duitser Oscar Freire en Sven Teutenberg erop. Nederlands succes was er ook in de wielerwereld. Hoewel miniem, maar Karsten Kroon mocht die dag het podium op als leider in de strijd om de bergtrui. Al was alles relatief geworden.  

Foto: Cor Vos 

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Van der Poel amuseert zich op MTB-testevent in Élancourt: ‘Mening van mensen doet er niet toe’

Parijs heeft volgend jaar de eer om de Olympische Spelen te mogen ontvangen. De...

Bredewold verrassend Europees kampioene: ‘Tot de laatste 2 kilometer zat ik te wachten tot ze terug zouden komen’

"Ik heb er geen woorden voor", begon Bredewold na afloop haar verhaal bij de...

Mischa Bredewold soleert op haar 23e naar Europese titel op de weg

De VAM-berg in Drenthe vormt dit weekend het decor van de Europese kampioenschappen op...

📸 Mauro Schmid reageert subtiel op aantijgingen van Patrick Lefevere

Het seizoen loopt ten einde en dus moet Patrick Lefevere straks weer afscheid nemen...

Meer zoals dit

Terugblikken: de eerste regenboogtrui van Marianne Vos in 2004

Een wielerlegende dient zich aan in Verona.

Video | Storm in Nederland, dat kan maar één ding betekenen: terugkijken naar de Gent-Wevelgem van 2015, waar Geraint Thomas de berm in waaide

Storm in Nederland. De perfecte aanleiding om nog eens de heerlijke beelden terug te kijken van die legendarische Gent-Wevelgem.

De enige wielervideo die nu toepasselijk is: Breukink wint befaamde sneeuwetappe in de Giro

Sneeuw staat in het Nederlandse wielrennen gelijk aan Breukink over de Gavia in de Giro van '88...