HomeMagazineWK-Special: 'Wie kan Dumoulin aan op het WK Tijdrijden?'

WK-Special: ‘Wie kan Dumoulin aan op het WK Tijdrijden?’

Wij blikken vooruit op het WK Tijdrijden.

We gaan vandaag tijdrijden in de Vuelta a España. Reden voor ons om alvast vooruit te blikken op het WK Tijdrijden in het Noorse Bergen. Over 15 dagen legt Tom Dumoulin aan voor zijn tweede grote doel van het jaar: de wereldtitel tegen de klok. Wie zijn de grote favorieten voor tijdritgoud?

TOM DUMOULIN

Voor dit seizoen had Dumoulin twee doelen: het rijden van een goed klassement in de Giro d’Italia en de wereldtitel individuele tijdrit in Bergen. Dat eerste lukte vrij aardig, denken we. Met de Giro-winst maakte de Limburger zichzelf in één klap tot Bekende Nederlander. Met zijn toiletpauze op weg naar de Umbrailpass werd hij, helaas, zelfs wereldberoemd.

Nu dus dat tweede doel, waarvoor de Nederlands kampioen tijdrijden van Team Sunweb zelfs de Vuelta a España (waar hij zou knechten voor Wilco Kelderman) laat schieten. Wereldkampioen tijdrijden worden is het enige dat telt voor Dumoulin en hij krijgt het meest ideale parkoers dat hij maar kan bedenken.

De supersteile Mount Fløyen moet door niemand in de tijdrit harder beklommen kunnen worden dan door Dumoulin. Weer een huldiging in Maastricht? Wij kunnen niet wachten.

ROHAN DENNIS

De grootste uitdager voor Dumoulin is met de slotklim in het achterhoofd Rohan Dennis. Simpelweg, omdat hij van de andere toptijdrijders de beste klimmersbenen heeft. De Australiër heeft moeite met lange afstanden in tijdritten, maar laat deze klokproef met 31 kilometer nou volledig in zijn straatje vallen.

De vorige keer dat heel Nederland dacht dat Dumoulin de enige kanshebber was op winst, was bij de openingstijdrit van de Tour de France in Utrecht. Wie stak daar een stokje voor? Juist, Rohan Dennis. Nadeel voor de Aussie: de laatste drie jaar werd hij vijfde, zesde en nog eens zesde in de individuele tijdrit op de wereldkampioenschappen.

Laatste 5 winnaars

QAT 2016 DUI Tony Martin
VST 2015 WRU Vasil Kiryienka
SPA 2014 GBR Bradley Wiggins
ITA 2013 DUI Tony Martin
NED 2012 DUI Tony Martin

Meer lezen?

Koop dan nu de Wieler Revue WK-Special in de winkel bij u in de buurt of bestel ‘m via http://tijdschrift.land/wieler-revue/ ! Nu voor maar €6,99! 

Foto’s: Cor Vos & Wieler Revue WK-Special

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

5 Redenen waarom de E3-Prijs stiekem de mooiste koers van het jaar is

Niks Strade Bianche, Roubaix of De Ronde... Onze redacteur is verliefd op de E3; en wel om onderstaande 5 redenen!

Wout van Aert blikt vooruit op E3: ‘Op mijn 28e maak ik stilaan deel uit van middenveld’

Morgen wordt met de E3 Saxo Bank Classic de 'mini Ronde van Vlaanderen' gereden,...

Kaden Groves wint eerste massasprint in Catalonië, Ide Schelling net naast podium

Na drie bergritten waren vandaag eindelijk de sprinters aan de beurt in de Ronde...

DSM-duo speelt het slim in Brugge-De Panne en verschalkt Wiebes: Pfeiffer Georgi wint

Het was in de Classic Brugge-De Panne niet zulk hondenweer als een dag eerder...

Meer zoals dit

Wout van Aert: ‘Ik zit niet boven op de apenrots, zo werkt dat niet in onze ploeg’

Dylan van Baarle won al Omloop Het Nieuwsblad, Tiesj Benoot zegevierde in Kuurne-Brussel-Kuurne. Jumbo-Visma...

PROFITEER van een helePoel korting na Milaan-Sanremo!

Ook zo genoten van Mathieu van der Poels solo in Milaan-Sanremo? Wij wel! Daarom...

Interview | Kobe Goossens: ‘Onze ploeg is een beetje als het Jumbo-Visma van 2016’

Niet in de laatste plaats komt dat door de goede structuur bij Intermarché-Circus-Wanty, vertelde...