Tour de France 2026

πŸŽ₯ UAE Emirates speelt met de concurrentie: Pogacar schenkt zege aan Isaac del Toro na bizarre sprint

Wat doe je als je de sterkste renner in de koers bent, maar winnen bijna te makkelijk voelt? Dan schenk je de zege aan je jonge ploegmaat. Tadej Pogacar demonstreerde in Barcelona een nieuw niveau van dominantie.

Leon Janssen
2 minuten
Tenue UAE Team Emirates 2026 UAE Team Emirates-XRG
profielfoto Tadej Pogacar Tadej Pogacar
Isaac del Toro Isaac del Toro
Jonas Vingegaard Jonas Vingegaard
Isaac del Toro wint met Tadej Pogacar die meejuicht.

De tweede etappe van de Tour de France had alles in zich om een explosieve strijd tussen de grote kanonnen te worden. Een heuvelachtig parcours met de Montjuïc als drievoudige scherprechter in de finale leek het perfecte decor voor een man-tegen-man-gevecht. Dat gevecht kwam er, maar het was er een waarin één ploeg de regels dicteerde, herschreef en de concurrentie achterliet met een kater van jewelste.

UAE dicteert de wet op Montjuïc

Nadat de vroege vlucht met de dappere Alex Molenaar (die de bollentrui veroverde!) was ingerekend, begon de masterclass van UAE Team Emirates-XRG. Op de flanken van de Montjuïc was het de onvermoeibare Brandon McNulty die het peloton op een lint trok. Het tempo lag zo moordend hoog dat renners als Tom Pidcock in de problemen kwamen en zelfs Mathieu van der Poel geen rol van betekenis kon spelen. Het was een voorbode van wat komen ging.

Hoe Pogacar de zege aan Del Toro schonk

Op de steilste stukken van de slotklim leek alles klaar te staan voor een aanval van Tadej Pogacar zelf. Adam Yates leverde hem perfect af, met Jonas Vingegaard in het wiel. Maar de Sloveen bleef zitten. Na een korte stilte en wat speldenprikjes van anderen, was het plots de jonge Mexicaan Isaac del Toro die de kop nam. Hij zette een leadout in die zo verschroeiend was, dat hij niet alleen de weggesprongen Mattias Skjelmose inrekende, maar aan het begin van de laatste klim naar de finish meteen een gat sloeg op Vingegaard.

Wat volgde, was een tafereel dat de wielergeschiedenisboeken in zal gaan. Pogacar zag dat zijn Deense rivaal het moeilijk had, wipte om hem heen en kwam in het wiel van zijn ontketende ploegmaat. In plaats van eroverheen te sprinten voor zijn eigen glorie, veranderde hij in de meest luxueuze bewaker ooit. Al omkijkend hield hij de deur dicht voor de rest, terwijl Del Toro naar een onwaarschijnlijke etappezege soleerde.

Een mokerslag met een duidelijke boodschap

De boodschap van UAE was luid en duidelijk, een dag na de tik die ze kregen in de ploegentijdrit. Dit was geen gewone overwinning, dit was een demonstratie van macht. Het was spelen met de concurrentie. Pogacar hoefde niet eens zelf te winnen om te laten zien wie de baas is. Met Isaac del Toro op de hoogste trede en de kopman zelf als tweede, deelde de sterrenformatie een mentale mokerslag uit die nog lang zal nadreunen in het peloton. De Tour is nog lang, maar de toon is op angstaanjagende wijze gezet.

Uitslag tweede etappe Tour de France 2026

Remco Evenepoel ging in de sprint nog voorbij aan Vingegaard en werd derde. De Belg en de Deen finishten in dezelfde tijd als het UAE-koppel. Klassementsrenners Florian Lipwoitz (10 seconden) en Cian Uijtdebroeks (27 seconden) verloren tijd. Mathieu van der Poel werd 22e in de daguitslag, één plekje achter de beste Nederlander van de dag: Thymen Arensman.