De laatste etappe voor de rustdag is er een met een flinke aanpassing. De negende rit naar Ussel is vanwege de hittegolf met 30 kilometer ingekort, maar het karakter van de etappe blijft hetzelfdde. Dit wordt een dag waarop aanvallers van het kaliber Matheiu van der Poel hun kans schoon zien. Alle reden om de televisie op tijd aan te zetten.
TV-gids en tijdschema etappe 9
De negende etappe is de hele middag live te volgen. De uitzendingen op Eurosport, HBO Max en NPO1 beginnen al ruim voor de officiële start, zodat je de sfeer en de ongetwijfeld nerveuze openingsfase kunt meepikken.
- Eurosport 1: vanaf 13:15 uur
- HBO Max: vanaf 13:15 uur
- NPO1: vanaf 13:15 uur
- VRT1 (Sporza): vanaf 13:30 uur
Vanwege de kortere afstand en het heuvelachtige terrein wordt er vanaf de start een moordend tempo verwacht. De finale is lang en onvoorspelbaar, met de zwaarste klim, de Suc au May, al op 80 kilometer van de streep.
Belangrijkste doorkomsten:
- Tussensprint: rond 14:18 uur
- Suc au May (2e cat.): rond 15:37 uur
- Mont Bessou (4e cat.): rond 16:50 uur
- Verwachte finish: rond 17:22 uur
Een kijktip voor vandaag: omdat de rit is ingekort, kan de beslissing overal vallen. De strijd om in de vroege vlucht te komen zal intens zijn, en de finale is lang. Zorg dat je uiterlijk rond half vier voor de tv zit om de finale vanaf de Suc au May niet te missen.
De huidige stand van zaken
De klassementsrenners hopen vandaag vooral veilig en zonder gekkigheid de rustdag te halen. De gele trui is stevig in handen van Tadej Pogacar, maar de strijd om het groen tussen Mads Pedersen en Tim Merlier is razend spannend. De Deen krijgt in deze rit een gigantische kans om zijn voorsprong van 15 punten te vergroten.