De elfde etappe van de Tour de France is gewonnen door Søren Wærenskjold. De Noor won de massasprint in Nevers nadat hij slim reageerde op een vreemd moment in de slotfase. Olav Kooij en Jasper Philipsen kwamen in de laatste meters nog akelig dichtbij, maar konden de renner van Uno-X Mobility niet meer pareren.
Onrustige start en vorming van de kopgroep
De elfde etappe ging onrustig van start in de lichte regen, waarbij opvallend genoeg Alpecin-Premier Tech direct in de aanval trok met onder meer Mathieu van der Poel. Uiteindelijk wist een sterke kopgroep van vier man zich los te maken, met daarin Julian Alaphilippe, Nelson Oliveira, Anthon Charmig en Mathis Le Berre. Liam Slock probeerde later nog de oversteek te maken, maar strandde in een eenzame achtervolging.
Recordtempo en strijd bij de tussensprint
Door een gunstige rugwind lag het tempo de hele middag ongekend hoog, met een gemiddelde ruim boven de 51 kilometer per uur. Het snelheidsrecord van Mario Cipollini uit 1999 werd hierdoor uit de boeken gereden. Bij de tussensprint toonde Jasper Philipsen alvast zijn stijgende vorm door concurrent Mads Pedersen te kloppen voor de resterende punten. Ondertussen kende Carlos Verona een absolute baaldag door maar liefst vier keer lek te rijden op de glooiende Franse wegen.
Hectische slotfase en lossende Alaphilippe
In de slotfase voerden de sprintersploegen de druk op om een massasprint af te dwingen. Op de laatste heuveltjes moest een ogenschijnlijk moegestreden Alaphilippe de kopgroep en later zelfs het peloton laten gaan. Even later was het ook voorbij voor de andere drie vluchters en maakte het peloton zich op voor een hectische en potentieel gevaarlijke ontknoping in de smalle straten van Nevers.
Kooij en andere sprinters twijfelen, Wærenskjold niet
In de slotkilometer was het zoeken naar het beste treintje. Decathlon-CMA CGM had de boel het beste op de rails, met Olav Kooij en lead-out Cees Bol helemaal in de spits van het pak. Jasper Stuyven, de lead-out van Tim Merlier, zat echter tussen beide en stuurde uit. Hierdoor kwam Bol op een gaatje. Kooij besloot zijn landgenoot te laten rijden en liet het gat definitief vallen.
Er was wat vertwijfeling bij de sprinters, behalve bij Søren Wærenskjold. De sterke Noor reageerde snel en ging al snel op en over Bol. De reactie van de rest kwam te laat. Kooij en Philipsen kwamen nog sterk opzetten, maar de zege voor Uno-X was binnen. Kooij werd tweede, voor de Belg.
Uitslag etappe 11 Tour de France 2026
Achter de top drie was er wéér een topnotering voor Huub Artz. De Nederlander van Lotto-Intermarché werd vijfde, achter Milan Fretin.
Groene trui Mads Pedersen werd pas elfde. Geen vetpot dus qua punten voor de Deen. Hij ziet Biniam Girmay en Jasper Philipsen naderen in het puntenklassement.
Om te kunnen reageren moet je een account hebben en ingelogd zijn.