Tour de France 2026

Movistar-ploegleider zien UAE 'ongeschreven regels' aan hun laars lappen: 'Geen idee of dit goed is voor de sport'

Movistar-ploegleider José Joaquin Rojas was na de rit die gewonnen werd door Mathieu van der Poel niet te spreken over UAE Team Emirates-XRG.

Tim Beck
1 minuut
Tenue UAE Team Emirates 2026 UAE Team Emirates-XRG
Movistar-ploegleider José Joaquin Rojas was na de rit die gewonnen werd door Mathieu van der Poel niet te spreken over UAE Team Emirates-XRG.

UAE Team Emirates-XRG kende in de etappe na Le Lioran wat lastige momenten, maar over het algemeen domineert de ploeg van Tadej Pogacar de Tour de France. Ze laten weinig kruimels over voor de rest. Het is precies de reden waarom verschillende andere renners of ploegleiders beginnen te morren.

'Het slaat nergens op'

Alex Baudin was al cynisch over het optreden van UAE Team Emirates-XRG in de rit die gewonnen werd door Mathieu van der Poel, terwijl ook Movistar-renner Pablo Castrillo niet te spreken was over het rijden van de Emirates-ploeg. José Joaquin Rojas, die ploegleider is bij Movistar, deed er zelfs nog een schepje bovenop.

In gesprek met Cyclismeactu nam de ex-prof niet bepaald een blad voor de mond. Hij begint nog met een compliment: "We denken allemaal dat de Tour de France over is. Pogacar staat boven iedereen en daarbovenop heeft hij ook nog het sterkste meest verpletterende team dat we in recente jaren hebben gezien..."

'Geen idee of het goed is voor de sport'

Hij is vooral niet te spreken over rit van afgelopen zondag. "Ik respect voor hun beslissingen, maar wat er daar gebeurde slaat nergens op", doelt Rojas op het feit dat Tim Wellens en Felix Grosschartner zo hard jaagden op de vroege vlucht. "Ik spreek met 85 procent van de ploegleiders en ze denken allemaal hetzelfde."

Rojas wijst op tradities van de wielersport. "Ze kunnen doen wat ze willen, want dit is wielrennen. Maar er zijn ook ongeschreven regels die gerespecteerd zouden moeten worden. Ik weet niet of dit de wielersport ten goede komt, want het mooie van deze sport is dat iedereen voor verschillende doelen vecht."