HomeNieuwsTour de l'Ain: Thibaut Pinot wint eindklassement; Alexandre Geniez primus in slotrit

Tour de l’Ain: Thibaut Pinot wint eindklassement; Alexandre Geniez primus in slotrit

Thibaut Pinot wordt voor de tweede dag op rij tweede.

De Tour de l’Ain is gewonnen door Thibaut Pinot. De Franse coureur van FDJ werd tweede in de laatste etappe, wat genoeg was om de eindzege binnen te hengelen. De slotrit werd gewonnen door Alexandre Geniez. De AG2R La Mondiale-renner versloeg Pinot en Mattia Cattaneo (Androni – Sidermec – Bottecchia).

De laatste rit van de Ronde van de Ain begon in Lélex Monts-Jura. En de organisatoren hadden het beste voor het laatst bewaard, want in de slotrit stonden nog drie zware beklimmingen op het programma. De Côte de Champfromier en de Col de Berentin kregen het stempel ‘eerste categorie’ mee. De Col du Grand Colombier was de laatste klim van de ronde. Na een afdaling lag de finish in Culoz.

Op de Grand Colombier spatte het veld uit elkaar. Op de top van de 1501 meter hoge klim van buitencategorie kwamen Thibaut Pinot en Mattia Cattaneo als eerste door. Steven Kruijswijk (LottoNL – Jumbo) volgde op tien seconden, maar zou de kop van de koers niet meer terugzien. Hij werd in een achtervolgend groepje elfde op vier seconden van de leiders.

Geniez wist de aansluiting met de Italiaans-Franse tandem Cattaneo – Pinot wel te maken. In aankomstplaats Culoz probeerde Cattaneo de Fransen te verrassen, maar Geniez wist hem te remonteren. Na een tweede plaats in de proloog en een derde plaats in de rit naar Oyonnax was het hoogste treetje nu voor hem. Thibaut Pinot werd achter hem voor de tweede dag op rij, maar mocht wel de eindzege op zak steken.

Thibaut Pinot is op de erelijst van de Franse rittenkoers de opvolger van Sam Oomen. 

Foto: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Dit Instagram-account maakt de mooiste (en herkenbare) sarcastische wielergrappen

Wielrennen is natuurlijk serieuze topsport, maar het is ook vooral een eigen biotoop. Een...

📸 Evenepoel en Van der Poel samen op pad langs de Spaanse kust

De wereldkampioen en de Belgische kampioen vertoeven al enkele weken aan de Spaanse kust,...

Column | End of an era: de bruine broek is niet meer (en dat doet stiekem pijn)

Ik heb de blues. De bruinebroekenblues. Het nieuws sloeg in als een bom bij...

Tom Pidcock heeft veldritprogramma rond, geen WK in Tábor

Vandaag maakte INEOS Grenadiers het volledige veldritprogramma van Tom Pidcock bekend. Meest opvallende: Hij...

Meer zoals dit

Tom Pidcock heeft veldritprogramma rond, geen WK in Tábor

Vandaag maakte INEOS Grenadiers het volledige veldritprogramma van Tom Pidcock bekend. Meest opvallende: Hij...

Oliver Naesen: ‘De Lie wou mij bij Lotto-Dstny’

Naesen begint in 2024 aan zijn achtste seizoen bij de ploeg die straks Decathlon-AG2R...

Opvallend: Jayco-AlUla verkiest nu al Groenewegen boven Ewan voor de Tour de France

Wellicht heeft Dylan Groenewegen zich toch wel even achter z'n oren gekrabd toen Jayco-AlUla...