Remco Evenepoel kende geen vlekkeloze wedstrijd in Baskenland, want hij reed op een slecht moment lek. Hij keerde vervolgens terug en was op de slotklim de beste. Richard Carapaz lossen lukte hem niet, maar in de sprint had de Ecuadoraan geen kans. Na zijn tweede plaats in de Tour de France een volgende prestatie waar je u tegen kunt zeggen van Evenepoel.
Van Gils: 'In Parijs vroeg op bed hiervoor'
Maxim Van Gils vertelde na afloop bij Sporza dat de Baskische koers nog tijdens Parijs al in hun beider hoofd zat. "In Parijs lagen we redelijk vroeg in ons bed, we zaten toen eigenlijk al met ons hoofd hier in San Sebastian", aldus Van Gils, die het bijna zag mislopen door de lekke band van zijn ploegmaat. "Maar we panikeerden niet. Ik zat nog redelijk goed vooraan en kon op zich goed storen. We hadden alles onder controle."
Van Gils vertelde dat het een rare koers was doordat de kopgroep niet zo sterk was. "We moesten vaak inhouden. Ploegen keken constant naar ons, ook na wat er met Remco gebeurde. Remco was gewoon duidelijk de sterkste. Toen hij terugkwam, was ik toch wel blij. Hij is toch nog een groter wapen dan ik, en ik ben toch geen slechte coureur."
Ploegleider Sven Vanthourenhout denkt dat Evenepoel Pogacar gaat uitdagen
Ploegleider Sven Vanthourenhout was logischerwijs zeer tevreden over het optreden van Evenepoel. "We zijn rustig gebleven, maar het was toch niet ideaal. We bleven wel vasthouden aan ons plan: als Remco de benen had, dan zou het voor hem zijn. Ook Van Gils was erg sterk, waardoor we wel controle bleven hebben."
Vanthourenhout, die als ex-bondscoach van België weet waarover hij praat, ziet dat Evenepoel totaal in balans is op het moment. "Dit is een van de betere versies die we tot nu toe al gezien hebben van Remco. Hij zit ook goed in zijn vel, het loopt zoals het moet."
"Het WK? Hijzelf moet allereerst het vertrouwen blijven behouden: Pogacar is moeilijk te kloppen, maar in een eendagskoers is alles mogelijk. Zeker als hij in goede doen is."