"Samen met de Tour de France waren deze UCI Wereldkampioenschappen mijn doel voor het seizoen", verklaarde de ambitieuze Brit over zijn focus. Naar voren opschuiven was ingewikkeld, ik ben vrijdag tijdens de training gevallen en had wat rugpijn", analyseerde Pidcock zijn eigen race.
"Ik kon geen extreme tempowisselingen doen, dus ik probeerde mijn eigen tempo te rijden en de energie te sparen die ik nodig had om aan het eind het verschil te maken."
"Deze overwinning is voor Joshua"
Naast de fysieke obstakels kende de voorbereiding van Pidcock ook een zware mentale belasting. Pidcock stond direct na de finish stil bij een recent verlies binnen de Britse wielergemeenschap en droeg zijn medaille expliciet op aan de overleden Finlay Tarling. "Het was een moeilijke periode, getekend door de dood van Finlay Tarling. Deze overwinning is voor zijn broer Joshua."
"Ik denk dat hij op de weg sterker is"
Met deze regenboogtrui in the pocket richt de renner van Ineos Grenadiers zijn blik direct op het najaar. Eind september staat in Montréal het volgende wereldkampioenschap op de kalender, ditmaal op de weg. Pidcock is zich uiterst bewust van de verhoudingen tussen hem en Mathieu van der Poel op dat specifieke terrein.
"Ik ben blij te hebben laten zien dat ik op een mountainbike sterker ben dan Mathieu van der Poel", stelde Pidcock vast. "Ik denk dat hij op de weg sterker is dan ik, maar op een dag wil ik daar ook de UCI wereldtitel winnen."