HomeNieuwsTalent Guillaume Martin: “Deze prestatie is schitterend voor onze ploeg”

Talent Guillaume Martin: “Deze prestatie is schitterend voor onze ploeg”

Guillaume Martin wist gisteren als enige te ontsnappen uit de groep der favorieten. De derde plaats was zijn beloning.

Met de immens zware etappe die de renners vandaag staat te wachten in het achterhoofd, wilden de klassementsmannen niet te veel energie verspelen gisteren. Uit het peloton werd er amper aangevallen. Wanty Groupe Gobert-talent Guillaume Martin was een van de weinigen die iets ondernam in de slotfase. Hij werd beloond met een derde plaats.

Daardoor klom de 24-jarige klimmer naar de twintigste plaats in de eindrangschikking. “Ik kon profiteren van de afwachtende houding van de grote namen”, laat hij aan Sporza weten. “Deze prestatie is schitterend voor onze ploeg, die het met een klein budget moet afleggen tegen ploegen als Sky of BMC. We doen het met onze eigen middelen en proberen het slim te spelen. De ambiance in de ploeg is fantastisch. We gaan voor de ontsnappingen en we maken plezier, dan volgen de prestaties vanzelf.”

Bijna werd de derde plek Martin nog door de neus geboord, maar de aanstormende groep met favorieten kwam net te laat om hem nog terug te halen. “Ik hoopte dat ik een voorsprong bijeen kon rijden en zo enkele plaatsen kon winnen in het klassement, maar ik ben ruimschoot tevreden met de derde plek. Onze ploegleider Hilaire van der Schueren wil liever dat we onze krachten sparen en onze plaats verdedigen, terwijl ik graag in het offensief ga. Met zijn ervaring van drie weken zei hij steeds: ‘volgen, volgen, volgen!’ Vandaag zou ik weleens de prijs kunnen betalen, maar wat binnen is, is binnen. ”

Foto: Cor Vos 

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Mathieu van der Poel bevestigt deelname aan wereldbeker mountainbike in Valkenburg

Sinds de olympische spelen in Tokyo reed Van der Poel niet meer op de...

Wat Van der Poel liet zien beviel Adrie: ‘Wat me opviel, is dat hij twee tanden groter kan rijden dan voorgaande jaren’

In gesprek met WielerFlits blikte Adrie terug op de rentree van Van der Poel....

Iserbyt lachend: ‘Toen Van der Poel me in de eerste ronde voorbijreed, dacht ik dat hij een minuut zou wegrijden”

Eli Iserbyt zakte halfweg koers vrij ver weg, maar in de slotfase wist hij...

Mathieu van der Poel blij maar kritisch: ‘Technisch maakte ik veel fouten, maar ben heel blij met mijn vorm’

Mathieu van der Poel startte in Hulst weliswaar op de vierde rij, maar al...

Meer zoals dit

Wat Van der Poel liet zien beviel Adrie: ‘Wat me opviel, is dat hij twee tanden groter kan rijden dan voorgaande jaren’

In gesprek met WielerFlits blikte Adrie terug op de rentree van Van der Poel....

Mathieu van der Poel blij maar kritisch: ‘Technisch maakte ik veel fouten, maar ben heel blij met mijn vorm’

Mathieu van der Poel startte in Hulst weliswaar op de vierde rij, maar al...

Mathieu van der Poel luistert rentree in wereldbeker Hulst op met dominante overwinning

De ogen in Hulst waren zonder meer gericht op Mathieu van der Poel. De...