De kortste rit in lijn van de aankomende Tour de France wordt wellicht aangepast.
Dat meldt La Dépêche. De 13de etappe tussen Saint-Girons en Foix vindt plaats op 14 juli, de Franse nationale feestdag. Met een lengte van 100 kilometer - onderweg worden 3 cols beklommen - wil Tourdirecteur Christian Prudhomme hier het paradepaardje van de Tour van maken.
Maar wellicht heeft de ASO een Plan B nodig voor de etappe, want door harde storm afgelopen vrijdag zijn aardverschuivingen ontstaan op de Col d'Agnès. Daardoor zijn sommige delen van de weg naar de top weggevaagd.
"De weg is op vijf plaatsen onbegaanbaar", aldus Serge Castillon van het departement Ariège. Naast het verwijderen van het puin moeten de Fransen ook aan de slag om de weg op bepaalde delen te repareren.
"Het is een groot probleem", vertelt Patrice Vidal, organisator van de Ariégeoise Cyclosportief. "Rond 10 juni weten we meer over de situatie aangezien de schade snel zal worden opgemeten. Maar we zijn op alles voorbereid en zelfs al bezig met een Plan B."
Er zijn twee alternatieven: de Port de Lers en de combinatie Col de la Core-Col de Latrape. Bij de tweede zou hierna een lang deel in de vallei volgen voordat de Mur de Péguère wordt aangedaan. Dat is met 9,3 kilometer aan 7,9% de absolute scherprechter van de 13de etappe.
Foto: NOS