HomeNieuwsPrudhomme: "Wielersport is nu veel zuiverder"

Prudhomme: “Wielersport is nu veel zuiverder”

Christian Prudhomme vindt dat het wielrennen op de goede weg is qua dopinggebruik. Maar de Tourbaas denkt niet dat een v...

Christian Prudhomme vindt dat het wielrennen op de goede weg is qua dopinggebruik. Maar de Tourbaas denkt niet dat een volledig zuiver peloton mogelijk is. “Ook in het gewone leven loopt lang niet iedereen in het gareel.”

Alleen nog Parijs-Tours (aanstaande zondag) en dan zit het seizoen erop voor de ASO. Christian Prudhomme, Tourbaar bij de Franse koers-organisator, blikt eens terug op het seizoen en zijn tienjarig dienstverband met persbureau Reuters.

Prudhomme vindt het een goede zaak dat het wielrennen niet alleen meer gezien wordt als een doping-wereld, maar dat ook andere sporten te maken hebben met deze excessen.

“We willen een onberispelijke wielersport, maar net als in de hele samenleving is dat een utopie. Ook in het gewone leven loopt lang niet iedereen in het gareel. Maar ik vind wel dat er in het wielrennen goed gewerkt is om de sport zuiverder te maken.”

“Het is een feit dat je kampioenen niet langer uit het niets ziet opdoemen”, aldus Prudhomme. “Renners als Quintana of Chaves toonden al in de Ronde van de Toekomst dat ze heel wat in hun mars hadden. Dat is toch een geruststelling. Enkele jaren geleden voelden we dat er iets moést veranderen in het wielrennen, nu is dat veel minder het geval.”

Foto: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Zo ziet kou lijden eruit! Mannen van Tour de Tietema trillend als een rietje tijdens The Ride

Bas Tietema zelf rijdt inmiddels in de profploeg van Tour de Tietema, maar zijn...

In het zicht van de haven gestrande Rune Herregodts: ‘Reed Vingegaard achter me? Oh, f*ck!’

We wilden hem met z'n allen wel naar de overwinning schreeuwen voor de tv....

Jan Bakelants over zijn Unbound Gravel: ‘Het was net een cursus pottenbakken, ben onderweg in koelbox met ijs gaan zitten’

We belichtten al de avonturen van Thijs Zonneveld (dat liep op z'n zachtst gezegd...

2.Pro? 1.WT? 2.1? Wat betekenen die codes bij wielerwedstrijden toch precies? Uitleg!

Zie je ook wel 's die codes staan bij wedstrijden, maar weet je niet helemaal hoe het zit? Hieronder vind je het antwoord.

Meer zoals dit

ASO voert tijdens Tour heel wat coronamaatregelen terug in (en dat is vooral slecht nieuws voor de fans)

Het peloton is nog lang niet verlost van het coronavirus. Dat werd duidelijk in...

Christophe Laporte wint openingsetappe Dauphiné, vluchter Herregodts 10 meter voor finish ingerekend

In de Franse Ardèche ging vandaag het Critérium de Dauphiné van start. Toppers als...

Toon Aerts doet emotionele oproep na positieve test Bossuyt: ‘De dagen tikken traag weg, vind steun op school waar ik ben gaan lesgeven’

Dat zorgt ervoor dat Toon Aerts zich genoodzaakt voelt om te reageren, want hij...