Jesse Sergent heeft zijn carrière per direct beëindigd. De 28-jarige Nieuw-Zeelander van AG2R is vijftien maanden na zijn onfortuinlijke botsing met een materiaalwagen tijdens de Ronde van Vlaanderen nog niet volledig hersteld. Nu is het mooi geweest, bevestigt zijn coach Mike McRedmond bij Stuff.co.nz.
"Het zijn twaalf zware maanden geweest voor Jesse na de aanrijding met die auto", zegt McRedmond, doelend op het sleutelbeen van zijn pupil dat op verschillende plekken gebroken was. "Het was een enorme terugslag. Men dacht dat hij zes tot acht weken nodig had om te herstellen, maar het kostte uiteindelijk drie maanden."
Sergent stapte afgelopen winter over van Trek-Segafredo naar AG2R. Voor de Franse equipe kon hij geen aansprekende resultaten boeken. De Ronde van Zwitserland was vorige maand zijn laatste wedstrijd. Sergent, momenteel in Spanje woonachtig, is van plan terug te keren naar Manuwatu, in het noorden van zijn thuisland.