Tom Dumumoulin start zaterdag in de Tour de France en heeft daarbij naar eigen zeggen een vrijbuitersrol. Toch hoopt de Limburger stiekem op de gele leiderstrui, hoewel hij daarbij aantekent dat het behoorlijk 'wishful thinking' is.
Voor de NOS-camera zei Dumoulin: "Een scenario is dat ik na de Pyreneeën nog kort sta in het klassement en dan in de eerste grote tijdrit flink uithaal. Het tweede scenario is dat ik in de eerste week weg kan rijden in de finale van een lastige rit. Maar ik geef toe dat het behoorlijk wishful thinking is."
Toch is de Tour ondergeschikt aan dat ene hoofddoel: de Olympische tijdrit. Na twee weken rust van de Tour zou hij daar in topvorm moeten verschijnen. "Als ik wil winnen in Rio heb ik supercompensatie nodig voor een grote ronde. Natuurlijk neem ik het risico dat ik hier kan vallen, maar dat risico moet ik nemen."