Nieuws

'Nibali absolute favoriet voor Olympische Spelen Rio'

Redactie Wieler Revue
2 minuten
'Nibali absolute favoriet voor Olympische Spelen Rio'

Zaterdag 6 augustus 2016 staat al sinds het begin van het seizoen dikgedrukt in de agenda van menig renner. Op die dag vindt in Rio de Janeiro namelijk de Olympische wegwedstrijd plaats en dat is voor veel renners een doel op zich. Je krijgt in je carrière twee, misschien drie kansen om deel te nemen aan een Olympische Spelen, en er is maar één gouden medaille. Topfavoriet? Vincenzo Nibali!

De Olympische wegwedstrijd van Rio de Janeiro biedt de renners een zeer uitdagend parkoers van 256,4 kilometer. Verdeeld over twee verschillende rondes fietsen de mannen een kleine 40 kilometer bergop en moeten ze zo'n acht kilometer over kasseien rijden. Een parkoers dat gemaakt lijkt voor klimmers, met zo’n 5000 hoogtemeters, zeker zoveel als een goede bergetappe in een ronde. De renners komen de eerste 150 kilometer alleen vier keer twee colletjes van de vierde categorie tegen. Na die vier rondes wordt een nieuwe ronde aangedaan waarin stevigere bergen op het programma staan. In de de laatste honderd kilometer moeten de renners drie keer de Vista Chinesa over, een klim van 8,5 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 5,7%. Gaan de echte klimmers hier de klassiekerspecialisten eraf rijden, of lukt het mannen als Greg Van Avermaet en Philippe Gilbert om mee te zitten en de klimgeiten te snel af te zijn in een sprint?

Finale

Het Olympisch parkoers sluit af met een vlakke sectie van 20 kilometer, waarin de renners via het strand van Ipanema terugrijden naar Copacabana, waar behalve de start- ook de finishlijn is getrokken. Daar ligt de eeuwige roem te wachten voor de man die als eerste over de finish komt. Als we de odds voor de wegwedstrijd moeten geloven gaan we in elk geval geen sprinters zien tijdens de finale. Peter Sagan wordt wel in staat geacht om de drie cols te overleven en mee te kunnen zitten, evenals de eerdergenoemde Belgen. Met een quotering van 1:21 scoren zowel Van Avermaet als Gilbert hoog in de lijst van kanshebbers voor Olympisch goud. Ook hun landgenoot Tim Wellens worden dezelfde kansen toegekend.

Nibali topfavoriet volgens Bwin

De grootste kans op Olympisch goud heeft volgens Bwin Vincenzo Nibali (5,50), gevolgd door Alejandro Valverde(6,00). Oud-wereldkampioen Kwiatkowski en Peter Sagan volgen met 11,00 op gepaste afstand. Zeker voor die laatstegenoemde is het de vraag of hij het klimgeweld aan zal kunnen. Drie Nederlanders vinden we terug in de lijst met favorieten voor medailles. Wout Poels en Bauke Mollema staan in de lijst, maar door zijn goede optreden in de Giro d’Italia heeft Steven Kruijswijk volgens de odds de meeste kans op succes van de Nederlanders. Hij heeft net zoveel kans (21,00) als de drie Belgen.