Nieuws

Contador: "Mis nog snelheid in mijn benen"

Redactie Wieler Revue
1 minuut
Contador: "Mis nog snelheid in mijn benen"

Alberto Contador start zondag in een sterk bezette Dauphiné Libéré. De Spanjaard wil vooral aan zijn conditie werken in de Franse achtdaagse. "Ik voel me veel beter dan vorig jaar rond deze tijd."

Het hoofddoel van Alberto Contador is dit jaar de Tour de France. Ter voorbereiding rijdt hij - net als onder andere Chris Froome, Fabio Aru, Richie Porte, Thibaut Pinot, Dani Moreno, Pierre Rolland, Joaquim Rodríguez, Bauke Mollema en Wout Poels - de Dauphiné Libéré.

"De afgelopen periode was ik bezig om een goede basisconditie te krijgen, met de Tour altijd in mijn achterhoofd", zegt Contador op de teamsite. "De Dauphiné is belangrijk om snelheid in de benen te krijgen, want dat is wat ik nog mis. Maar ik voel me al veel beter dan vorig jaar rond deze tijd. Toen was ik erg moe en bijna op, vanwege de Giro d'Italia."

De Dauphiné start zondag met een korte klimtijdrit over 3,9 kilometer, met een gemiddeld stijgingspercentage van 9,7 procent.