Steven Kruijswijk heeft met succes zijn roze leiderstrui tijdens de klimtijdrit op Alpe di Siusi verdedigd en pakte zelfs tijd op de concurrentie. Met een voorsprong van twee minuten gaat de Nederlander van LottoNL-Jumbo de finaleweek van de Giro d'Italia in.
Steven Kruijswijk werkte het gehele jaar toe naar de Giro dItalia en trok met de ploeg op hoogtestage in Tenerife waar hij de basis legde voor deze Giro.
"Dit is mijn grote doel van dit jaar en nu komt gelukkig alles bij elkaar", zei Kruijswijk na de tijdrit. "Vanochtend hoopte ik dat ik de roze trui zou kunnen behouden en het maakte mij eigenlijk niet uit met hoeveel seconden. Ik had nooit gedacht dat ik mijn voorsprong in het klassement zou kunnen vergroten."
Voor Kruijswijk volgt nu nog zes zware dagen, waarin hij de roze trui wil behouden. "Ik ben in vorm en voel me goed. Met de zware laatste week voor de boeg is dat een fijn gegeven en in deze vorm ben ik zeker een kanshebber voor de eindzege. Daar geloof ik na vandaag ook in."
Vandaag mogen de renners genieten van een rustdag, dinsdag volgt een korte bergrit.