/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fwieler-revue%2Fsource%2Fwielerrevue%2F2016%2F02%2FCORVOS_00026110-088-e1471425015709.jpg)
Katusha wordt niet geschorst na aanleiding van een tweede dopinggeval. Dat maakte de UCI vandaag bekent in een officieel persbericht over deze zaak.
Op 10 juli 2015 werd Luca Paolini betrapt op het gebruik van cocaïne, maar omdat het in deze context niet om verbetering van de sportprestatie ging, maar om gewoon gebruik, betreft het niet een dopinggeval. Op 5 februari 2016 is Eduard Vorganov bij een buiten-competitie controle wél betrapt op een prestatie bevorderend middel. Hij is in afwachting van de zaak geschorst. Het is dus niet het tweede geval voor Katusha binnen twaalf maanden waar een prestatie bevorderend middel is genomen en daarom wordt de ploeg niet geschorst.
Bij een volgend geval van een prestatie bevorderend middel bij een renner van Katusha is de kans op een schorsing voor de ploeg groot.