Nieuws

Urán: 'Ik kon het tempo simpelweg niet volgen'

Redactie Wieler Revue
1 minuut
Urán: 'Ik kon het tempo simpelweg niet volgen'

Rigoberto Urán verloor zondag kostbare tijd in de negende Giro-etappe naar San Giorgio del Sannio. De kopman van Etixx-Quick Step moest in de slotfase Alberto Contador, Fabio Aru en Richie Porte laten gaan. ,,Toen ze versnelden kon ik het tempo simpelweg niet volgen. Het enige waar ik aan kon denken was het verdedigen van mijn positie", zei hij tegen Cyclingnews.

Wanneer op de eerste rustdag voorzichtig de balans wordt opgemaakt, vindt Urán zichzelf terug op de achtste plaats in het algemeen klassement. De achterstand op rozetruidrager Alberto Contador bedraagt inmiddels al meer dan twee minuten. Desondanks blijft de runner-up van de afgelopen twee edities van de Giro strijdbaar. ,,Ik ben een vechter en weet dat dingen zomaar kunnen veranderen in een drieweekse etappekoers als de Giro."

,,Het doel is om het verlies beperkt te houden tot de tijdrit en dan te zien wat ik kan doen", blikt Urán vooruit. ,,Op dat moment zullen we de Giro evalueren en bepalen hoe we de derde week aan gaan pakken, welke natuurlijk ontzettend zwaar gaat worden. Het is duidelijk dat Astana in de eerste week heel sterk was, maar de Giro is een lange koers en we zullen ons best doen."