Steven de Jongh, hoofd ploegleiders bij Tinkoff-Saxo, gelooft heilig in de missie van zijn kopman Alberto Contador. De 32-jarige Spanjaard wil dit seizoen zowel de Giro d'Italia als de Tour de France winnen. ,,Chris Froome, Richie Porte, Vincenzo Nibali, ze zijn stuk voor stuk heel sterk, maar Alberto kan ze allemaal verslaan", zegt De Jongh tegen de NOS.
Zaterdag begint met de Ronde van Italië deel één van Contadors zoektocht naar eeuwige glorie, waarna daar begin juli in Frankrijk een vervolg aan moet worden gegeven. Het idee om beide rondes te combineren is volgens De Jongh een initiatief van Contador zelf. ,,Hij zei: als ik mij het hele jaar voorbereid op alleen de Tour en ik val en breek wat, zoals vorig jaar, is het voorbij. En mensen gaan mij misschien eerder onthouden als ik de dubbel win. Want het is maar heel weinig mensen gelukt."
Ondanks de omvangrijke erelijst van Contador ziet De Jongh de Australiër Richie Porte als grootste kanshebber op de eindzege. ,,Hij is de uitgesproken favoriet, denk ik. Hij heeft een heel sterke ploeg om zich heen en alles gewonnen in het voorjaar."