HomeNieuwsKelderman: 'Tijdrit goed voor zelfvertrouwen.'

Kelderman: ‘Tijdrit goed voor zelfvertrouwen.’

Iets minder opvallend dan het winnen van de tijdrit door Javier Moreno (Movistar) in de Ruta del Sol deze namiddag was het goede presteren van Wilco Kelderman. De landgenoot van LottoNL-Jumbo werd tweede, op twee seconden van de Andalusiër. “Jammer, maar helaas. Ik heb vandaag alles gegeven en loop de overwinning net mis”, aldus Kelderman op de website van zijn ploeg.

Kelderman verloor eerder op de dag in de openingsetappe nog tijd op de huidige leider Alberto Contador. Op zeven kilometer van de streep was hij – samen met ploegmaats Moreno Hofland, Steven Kruijswijk en Laurens Ten Dam – betrokken bij een massale valpartij. Toch herstelde de renner uit Amersfoort goed na de valpartij, getuige zijn tweede stek in de tijdrit.

“Het parcours lag me als gegoten”, zei Kelderman. “Het was technisch en lastig. Het was mijn eerste koers op de nieuwe tijdritfiets van Bianchi. Zij hebben er hard aan gewerkt en ik heb er veel op getraind de laatste tijd, dus dit resultaat is heel goed voor mijn zelfvertrouwen.” Toch baalt hij van de valpartij deze morgen: “Nu is wel mijn klassement naar de klote”, besluit Kelderman.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Bruyneel over megafusie: ‘Schetst droevig beeld van de wielersport, maar ik begrijp de logica’

De wielerwereld is sinds zondagavond in de ban van een mogelijke fusie tussen Jumbo-Visma...

Ex-ploegleider Brian Holm over fusiegesprekken: ‘Movistar en Ineos hebben het ook gedaan’

Het blijft muisstil in het kamp van Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step, sinds zondagavond bekend...

Thibau Nys wil komende crosswinter aansluiting maken met de top en rijdt in 2024 wellicht Giro of Vuelta

Het wegseizoen loopt stilaan op zijn einde en dus mogen we ons opmaken voor...

Jumbo-Visma ontmoet Apple-baas Cook: ‘Straks kijken we de race in 3D, wordt een emotionele ervaring’

Het Brabants Dagblad was daarbij aanwezig en sprak met de Apple-baas. Zo vertelde Cook...

Meer zoals dit

Jumbo-Visma ontmoet Apple-baas Cook: ‘Straks kijken we de race in 3D, wordt een emotionele ervaring’

Het Brabants Dagblad was daarbij aanwezig en sprak met de Apple-baas. Zo vertelde Cook...

Mark Cavendish (38) doet er toch nog een jaartje bij

Tijdens de afgelopen Giro d'Italia kondigde een emotionele Mark Cavendish aan dat hij na...

Thomas ziet fusie tussen Jumbo en Quick-Step niet werken: ‘Remco haat Jumbo en Jumbo haat Remco’

In zijn podcast met Luke Rowe bespreekt Thomas het wel en wee in de...