Team Tinkoff-Saxo trekt komend seizoen ten strijde op zwart met felgele Sworks Tarmac-fietsen . De nieuwe fiets werd vrijdag onthuld tijdens een persconferentie op Sicilië.
De fiets is afgemonteerd met onderdelen van FSA en Shimano; er is afscheid genomen van SRAM als sponsor. De Russische formatie beschikt komend seizoen weer over vier fietsen van Sworks. Naast de Tarmac zijn dat de Venge als aerobike, de Shiv-tijdritfiets en de Roubaix voor het kasseiwerk.
De brigade van Tinkoff-Saxo heeft vrijdag zijn intrek genomen in een resort aan de voet van de Etna-vulkaan voor een intensief trainingskamp van twee weken. Het is het tweede trainingskamp deze winter voor de mannen in legerprint. Het team gaat op Sicilië vooral werken aan het opbouwen van snelheid voor de koersen aan het begin van het seizoen.
(Tekst: Bram de Vrind)
Enkele specs van de nieuwe Tarmac van Tinkoff-Saxo:
FRAME S-Works FACT 11r carbon
STUURPEN FSA K-Force OS-99 CSI
STUUR FSA K-Force Compact,
REMMEN Shimano Dura-Ace
VOOR- EN ACHTERDERAILLEUR Shimano Di2, 11-speed
SHIFTERS Shimano Di2, 11-speed
CRANKSET FSA K-Force Light BB386EVO
WIELEN Roval Rapide CLX 40
BANDEN S-Works Turbo Allround 2 Tubular