Nieuws

Vos verwacht sterke Amerikanen in Giro Rosa

Redactie Wieler Revue
2 minuten
Vos verwacht sterke Amerikanen in Giro Rosa

Afgelopen winter was het lang de vraag of de vrouwengiro wel door zou gaan. Klopt het dat jij één van de eerste rensters was die bij de nieuwe organisator aandrong op het redden van de koers? ,,Ja, dat is zo. Ik ben vorig najaar in Italië bij een gala geweest en toen heb ik mijn zorgen geuit. Er verdwijnen al zo veel wedstrijden van de kalender en een grote etappekoers is nodig voor de naam van het vrouwenwielrennen. De ASO doet het natuurlijk al goed, met de Ronde van Qatar en Waalse Pijl voor vrouwen. Maar ze hebben nóg wel een wedstrijd in hun pakket die op mijn verlanglijstje staat. Een koers van een weekje of drie.”

Is de Giro dit jaar een écht hoofddoel? ,,Minder dan andere jaren. Het WK is dit jaar het échte hoofddoel. Door de combinatie met het mountainbiken kun je nu eenmaal niet overal pieken. Het is dus minder een piekmoment, maar ik wil zeker goed zijn. Na de Basische etappekoers Emakumeen Bira voelde ik me wat minder, maar ik merk dat de vorm daarna steeds beter geworden is.”

Als je kijkt naar het etappeschema, wat zijn dan de sleutelritten? ,,De korte vijfde etappe van 73 kilometer met aankomst op de Monte Beigua (profiel) wordt denk  ik één van de sleutelritten. Maar in de Giro kan het elke dag gebeuren, dat weet ik van vorige jaren. Tijdens de eerste etappes in het zuiden zal het bijvoorbeeld hartstikke warm zijn, dus daar kan de koers ook gemaakt worden. Je moet altijd alert zijn.”

De afgelopen twee jaar vocht je mooie duels uit met Emma Pooley, die twee keer tweede werd. Dit jaar is ze er niet bij. Maakt dat verschil? ,,Ik weet niet of het uitmaakt. Natuurlijk is het anders als Arndt en Pooley er niet bij zijn, maar je hebt altijd nog Abbott en Stevens. Concurrenten genoeg!”

Lees ook: Etappeschema Giro Rosa (+ hoogteprofielen)