:max_bytes(70000)/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fwieler-revue%2Fsource%2Fwielerrevue%2F2013%2F05%2FVacansoleil-DCM-300x199.jpg)
Teammanager Daan Luijkx weet nu waar hij aan toe is: ,,Vacansoleil neemt een weloverwogen besluit en als team zijnde houden we al een tijd rekening met dit scenario", geeft hij aan op de website van zijn ploeg. ,,Sportief en organisatorisch weten we welke kant we op willen gaan en ook is er duidelijkheid over de return voor sponsoren. Ons pure verhaal van toegankelijkheid en passie gaat ook weer bij nieuwe bedrijven passen.
De dopingproblematiek heeft volgens Luijkx geen invloed gehad op dit besluit: ,,De aanbieder van luxe campingvakanties zag de sponsoring als een zakelijke transactie en heeft in alle jaren optimaal van het team gebruik gemaakt in de activatie van hun merk. De dopingproblematiek hebben zij bekeken vanuit waar de sport nu staat en hoe het team handelt waardoor het voor hen geen issue is in de beslissing om te stoppen.
De ploeg praat met diverse partijen om een opvolger te vinden.