Ineos-baas Ratcliffe: 'Bij een dopinggeval stap ik eruit'

Jim Ratcliffe, baas van Team Ineos (voorheen Team Sky), heeft zich in duidelijke bewoording uitgelaten over doping. "Als dat in ons team gebeurt, dan stap ik eruit."

Ineos
  • Afbeelding van INEOS Grenadiers INEOS Grenadiers

Ratcliffe, die een geschat vermogen van meer dan dertien miljard heeft, vertelt erover tegen BBC. "Ik heb geen enkele interesse in valsspelen of in drugs. Wielrennen heeft een duister verleden, maar die tijd is voorbij. Je moet de sport daar nu niet meer voor veroordelen. Op het moment dat er wordt valsgespeeld in ons team, dan stap ik eruit."

Desondanks is Team Sky wel al een aantal keer in opspraak geraakt. Onder meer door de afwijkende dopingtest van Chris Froome in de Vuelta van 2017, maar ook door de geheimzinnige verhalen rondom Bradley Wiggins. Ratcliffe: "We hebben ons huiswerk goed gedaan en dit is een ploeg met mensen en werkwijzen waar ik me goed bij voel. Als je de beste renners ter wereld hebt en de beste begeleiding, dan heb je geen doping nodig."