Overzicht | Wielertransfers: wie rijdt waar dit jaar?

Een handig overzicht (op alfabet) per World Tour-ploeg met wie er vertrekt en wie er juist naar de ploeg komt - we updaten 'm zo vaak mogelijk!
sam oomen

AG2R Citroën

IN:

Lilian Calmejane (Total Direct Energie), Bob Jungels (Deceuninck-Quickstep), Stan Dewulf (Lotto Soudal), Marc Sarreau (Groupama-FDJ), Michael Schär (CCC Team), Damien Touzé (Cofidis), Greg Van Avermaet (CCC Team), Gijs Van Hoecke (CCC Team), Ben O'Connor (NTT), Anthony Julien (Chambéry Cyclisme Formation)

UIT:

Romain Bardet (Team DSM), Pierre Latour (Total Direct Energie), Alexandre Geniez (Total Direct Energie), Stijn Vandenbergh (stopt), Silvan Dillier (Alpecin-Fenix), Quentin Jauregui (B&B Hotels), Alexis Vuillermoz (Total Direct Energie), Harry Tanfield (Qubeka ASSOS)

Astana-Premier Tech

IN: Gleb Brussenskiy (Vino-Astana Motors), Yevgeniy Fedorov (Vino-Astana Motors), Samuele Batistella (Qubeka ASSOS), Andrea Piccolo (Team Colpack-Ballan), Benjamin Perry (Israel Start-Up Nation), Stefan de Bod (Qubeka ASSOS), Metteo Sobrero (Qubeka ASSOS), Javier Romo (Baqué)

UIT: Miguel Angel Lopez (Movistar), Laurens de Vreese (Alpecin-Fenix)

Bahrain-Victorious

IN: Jack Haig (Mitchelton-Scott), Gino Mäder (Qubeka ASSOS), Jonathan Milan (CT Friuli ASD), Ahmed Madan (Bahrain Cycling Academy)

UIT: Ivan Garcia (Movistar), Enrico Battaglin (Bardiani-CSF), Mark Cavendish (Deceuninck-QuickStep)

BORA-hansgrohe

IN: Wilco Kelderman (Team Sunweb), Nils Pollitt (Israel Start-Up Nation), Matthew Walls (Trinity Racing), Frederik Wandahl (ColoQuick), Ben Zwiehoff (Centurion Vaude (MTB-team)), Giovanni Aleotti (CT Friulu-ASD), Jordi Meeus (SEWG Racing Academy)

UIT: Rafal Majka (UAE), Gregor Mühlberger (Movistar), Jempy Drucker (Cofidis), Oscar Gatto (stopt), Jay McCarthy (nog zonder contract)

CCC

IN: Ploeg stopt ermee, licentie gaat over naar Intermarché-Wanty-Gobert.

UIT: Alle renners.

Cofidis

IN: Tom Bohli (UAE), Thomas Champion (Bourg-en-Bresse Ain - Credit Mutuel), Ruben Fernandez (Euskatel-Euskadi), Rémt Rochaz (Nippo Delko One Provence), Szymin Sajnok (CCC), Jempy Drucker (BORA-hansgrohe), Jelle Wallays (Lotto-Soudal), André Carvalho (Hagens Berman Axeon)

UIT: Damien Touzé (AG2R Citroën), Cyril Lemoine (B&B Hotels), Luis Angel Maté (Euskaltel-Euskadi), Dimitri Claeys (Qubeka ASSOS), Mathias le Turnier (Delko One Provence)

Deceuninck-QuickStep

IN: Mauri Vansevenant (sinds 1 juli al actief voor QuickStep), Mark Cavendish (Bahrain-Victorious), Josef Cerny (CCC)

UIT: Bob Jungels (AG2R Citroën)

EF Education Nippo

IN: Michael Bisegger (sinds 1 augustus al actief voor EF Education), Hideto Nakane (Nippo Delko One Provence), Michael Valgren (Qubeka ASSOS), Daniel Arroyave (UAE Colombia), Julien El Fares (Nippo Delko One Provence), Simon Carr (Nippo Delko One Provence), Diego Camargo (Colombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas)

UIT: Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Tanel Kangert (Mitchelton-Scott), Daniel Felipe Martinez (INEOS), Kristoffer Halverson (Uno-X Pro Cycling), Sean Bennet (Qubeka ASSOS), Simon Clarke (Qubeka ASSOS), Sep Vanmarcke (Israel Start-Up Nation)

Groupama-FDJ

IN: Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation), Atilla Valter (CCC), Jake Stewart (Groupama-FDJ Development), Lars van den Berg (Groupama-FDJ Development), Clément Davy (Groupama-FDJ Development)

UIT: Marc Sarreau (AG2R Citroën), Leo Vincent (CC Etupes), Kilian Frankiny (Qubeka ASSOS)

Israel Start-Up Nation

IN: Daryl Impey (Mitchelton Scott), Michael Woods (EF Pro Cycling), Chris Froome (Team INEOS), Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal), Patrick Bevin (CCC), Sebastian Berwick (St. George Cycling Team), Taj Jones (ACA Pro Racing Sunshine Coast), Alessandro de Marchi (CCC), Sep Vanmarcke (EF Pro Cycling)

UIT: Nils Politt (BORA-hansgrohe), Matteo Badilatti (Groupama-FDJ), Benjamin Perry (Astana-Premier Tech), Rory Sutherland (stopt)

Jumbo-Visma

IN: Sam Oomen (Team Sunweb), Gijs Leemreize (Jumbo-Visma Development, al actief), Edoardo Affini (Team BikeExchange), David Dekker (SEG Racing Academy), Nathan van Hooydonck (CCC), Olav Kooij (Jumbo-Visma Development, halverwege 2021)

UIT: Laurens de Plus (Team INEOS), Amund Grøndahl Jansen (Team BikeExchange), Taco van der Hoorn (Intermarché Wanty Gobert), Bert-Jan Lindeman (Qubeka ASSOS), Tom Leezer (stopt).

Lotto Soudal

IN: Sébastian Grignard (Lotto Soudal U23), Viktor Verschaeve (Lotto Soudal U23), Florian Vermeersch (Lotto Soudal U23, koerst al voor Lotto Soudal), Andreas Lorentz Kron (Riwal), Filippo Conca (Biesse Arvedi), Harry Sweeny (Lotto Siudal U23), Maxim van Gils (Lotto Soudal U23), Xandres Vervloesem (Lotto Soudal U23), Kamil Malecki (CCC),

UIT: Stan Dewulf (AG2R Citroën), Carl Fredrik Hagen (Israel Start-Up Nation), Jelle Wallays (Cofidis), Remy Mertz (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Sander Armee (Qubeka Assos),

Team BikeExchange (voorheen Mitchelton-Scott)

IN: Michael Matthews (Team DSM), Tanel Kangert (EF Education Nippo), Amund Grøndahl Jansen (Jumbo-Visma), Kevin Colleoni (Biesse Arvedi).

UIT: Daryl Impey (Israel Start-Up Nation), Edoardo Affini (Jumbo-Visma), Adam Yates (Team INEOS), Jack Haig (Bahrain-Victorious), Michael Albasini (stopt)

Movistar

IN: Ivan Garcia (Bahrain-McLaren), Gregor Mühlberger (BORA-hansgrohe), Abner Gonzalez (Telcom-On Clima-Osés), Migue Angel Lopez (Astana-Premier Tech), Gonzalo Serrano (Caja Rural)

UIT: Eduardo Sepulveda (Androni Giocattoli-Sidermec), Carlos Betancur (Colombia Tierra de Atletas), Eduard Prades (Delko One Provence), Jurgen Roelandts (stopt)

Qubeka ASSOS

IN: Bert-Jan Lindeman (Jumbo-Visma), Lukasz Wisniowski (CCC), Emil Vinjebo (Riwal), Karel Vacek (Colpack-Ballan), Harry Tanfield (AG2R-Citroën), Robert Power (Team DSM), Marco Schmid (Leopard), Matteo Pelucchi (Bardiani-CSF-Faizanè), Sergio Henao (UAE), Lasse Norman Hansen (Alpecin-Fenix), Kilian Frankiny (Groupama-FDJ), Simon Clarke (EF Education Nippo), Sean Bennett (EF Education Nippo), Fabio Aru (UAE), Connor Brown (NTT Continental), Sander Armee (Lotto-Soudal)

UIT: Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie), Amanuel Ghebreigzahbier (Trek-Segafredo), Roman Kreuziger (Gazprom-Rusvelo), Michael Valgren (EF Pro Cycling), Ryan Gibbons (UAE), Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling), Ben O'Connor (AG2R), Stefan de Bod (Astana-Premier Tech), Ben King (Rally Cycling), Louis Meintjes (Intermarché Wanty Gobert), Ben O'Connor (AG2R-Citroën), Matteo Sobrero (Astana-Premier Tech), Rasmus Tiller (Uno-X Pro Cycling), Gino Mäder (Bahrain-Victorious), Benjamin Dybal (Team UKYO), Shotaro Iribe (Yowamushi Pedal Cycling)

Team INEOS

IN: Laurens De Plus (Jumbo-Visma), Adam Yates (Team BikeExchange), Daniel Felipe Martinez (EF Pro Cycling), Tom Pidcock (Trinity), Richie Porte (Trek-Segafredo).

UIT: Chris Froome (Israel Start-Up Nation), Vasil Kiryienka (stopt), Chris Lawless (Total Direct Energie), Ian Stannard (stopt)

Team DSM

IN: Romain Bardet (AG2R Citroën), Marco Brenner (Auto Eder Bayern), Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling), Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon), Niklas Märkl (Team Sunweb Development), Henri Vandenabeele (Lotto-Soudal U23), Romain Combaud (Nippo Delko One Provence)

UIT: Wilco Kelderman (BORA-hansgrohe), Sam Oomen (Jumbo-Visma), Michael Matthews (Team Bike Exchange), Robert Power (Qubeka ASSOS)

Trek-Segafredo

IN: Allessandro Fancellu (Kometa Xstra), Antonio Tiberi (Colpack Ballan), Jakob Egholm (Hagens Berman Axeon), Amanuel Ghebreigzahbier (NTT), Mattias Skjelmose (Leopard Pro Cycling),

UIT: Richie Porte (INEOS), Pieter Weening (stopt),

UAE Emirates

IN: Mateo Trentin (CCC), Rafal Majka (Bora-hansgrohe), Ryan Gibbons (UAE)

UIT: Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), Tom Bohli (Cofidis), Edward Ravasi (EOLO Kometa), Fabio Aru (Qubeka ASSOS), Sergio Henao (Qubeka ASSOS)

Geen World Tour, maar wel relevant: Alpecin-Fenix

IN: Lionel Taminiaux (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Jasper Philipsen (UAE), Edward Planckaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Silvan Dillier (AG2R), Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert), Laurens de Vreese (Astana-Premier Tech), Jay Vine (Nero Continental, contract verdiend via de Zwift Academy)

UIT: Lasse Norman Hansen (Qubeka ASSOS)

Laatste nieuws