HomeNieuwsMathieu van der Poel voor rentree in Druivenkoers: 'Ik heb mijn topvorm...

Mathieu van der Poel voor rentree in Druivenkoers: ‘Ik heb mijn topvorm zeker nog niet te pakken, maar heb er zin in’

Mathieu van der Poel keert deze woensdag terug in koers na zijn mislukte Tour de France. Het grote doel wordt het WK in Australië.

De Druivenkoers moet Van der Poel meteen goed liggen. Voorafgaand aan de Belgische koers deed hij zijn woordje bij Sporza. “Ik heb na de Tour veel gerust en pas vorige week beslist om hier te starten”, opende de kopman van Alpecin-Fenix zijn verhaal. “Hopelijk ben ik er klaar voor.”

In de Tour de France was hij dat duidelijk niet. Hij reed een anonieme Tour tot hij er in de elfde etappe de brui aan gaf. “Het voorjaar ging op korte termijn wel heel goed, maar na de Giro heb ik misschien iets te lang zonder fiets gezeten om dan redelijk hard te gaan trainen op hoogte in Livigno. Ik denk dat het een combinatie van die dingen is.”

Na een aantal weken stage in Spanje maakt hij nu dus zijn rentree in de Druivenkoers, die vorig jaar gewonnen werd door Remco Evenepoel. “Ik heb mijn topvorm zeker niet te pakken nu, maar ik heb er zin in. Na een tijd wordt trainen doelloos en wil je gewoon weer koersen.”

Wereldkampioenschap
De Nederlander heeft nog een ruime maand om in topvorm te komen, want hij hoopt te schitteren op de wegwedstrijd van het WK in Australië. “Ik hoop van koers tot koers, met trainingen tussendoor, naar mijn topvorm toe te groeien. Het is zeker de bedoeling om op het WK de kopman te zijn, dat zal normaal gezien ook wel lukken.”

Na de Druivenkoers staat Van der Poel ook nog aan de start in de GP Wallonie en Primus Classic. Alpecin-Fenix rijdt niet de WorldTour-koersen in Bretagne en Canada, waar Wout van Aert zich voorbereidt op het WK.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Jasper Philipsen gaat voor het groen in de Tour: ‘Ik heb de afgelopen maanden alleen maar bergen gezien’

Jasper Philipsen reed een prima voorjaar waarin hij vooral liet zien veel meer te...

Sven Nys over gravelkoers (41 kilometer stroken!) waar Van der Poel rentree maakt: ‘Ideale koers voor hem’

Mathieu van der Poel zou Mathieu van der Poel niet zijn als hij het...

Gravelen kan ook zijn: uitkijken voor overstekende krokodillen!

Gravelen is niet meer weg te denken uit de fietscultuur en heeft zich definitief...

Dit is de (voorlopige) Tourploeg van Alpecin-Deceuninck

We mogen stilaan beginnen aftellen naar de start van de Ronde van Frankrijk. Over...

Meer zoals dit

Quintana zoekt nog steeds team, maar mag straks (eenmalig) terug rugnummer opspelden

Het is al een tijdje stil rond Nairo Quintana. De Colombiaanse klimmer werd vorig...

Jonas Vingegaard soleert naar ritzege én geel in heuvelachtige vijfde etappe Dauphiné

Vandaag mochten de klimmers voor het eerst in deze Dauphiné aan de bak. Het...

Twee wereldtoppers onderweg naar team van Fabian Cancellara

Fabian Cancellara hing in 2016 zijn fiets aan de wilgen, maar is nog steeds...