HomeCyclocrossMichael Vanthourenhout wint wereldbeker Overijse na slijtageslag tegen Pidcock

Michael Vanthourenhout wint wereldbeker Overijse na slijtageslag tegen Pidcock

Michael Vanthourenhout heeft de cross van Overijse op zijn naam geschreven. Hij won na een loodzware cross de strijd van Tom Pidcock.

De start was duidelijk voor de mannen van Bingoal-Pauwels Sauzen, want Michael Vanthourenhout en Eli Iserbyt sloegen meteen een groot gat met de rest. Maar de omstandigheden in Overijse waren dusdanig zwaar dat dat nog niets vertelde over de rest van de koers. De renner die als laatste het veld indook: Pidcock.

De Brit, die gisteren zijn rentree maakte, vond in Overijse echter een ideaal parkoers op zijn pad. Pidcock nam veel risico in de technische afdalingen en reed razendsnel terug naar Vanthourenhout en Iserbyt, die nog steeds vooraan reden. Die laatste zakte halfweg koers echter steeds verder weg, terwijl Vanthourenhout na een slippertje wel weer terug wist te keren naar de kop.

Sterker nog, hij zette in de vijfde ronde Pidcock serieus onder druk, maar de renner van INEOS Grenadiers wist die aanval te pareren. Het was stuivertje wisselen, maar in de voorlaatste ronde ging Pidcock tegen de grond waarna Vanthourenhout zijn kans schoon zag en stevig aanzette. De Belg ging de laatste ronde in met een voorgift van acht seconden op Pidcock.

Op het parkoers in Overijse was acht seconden echter niet al te veel, waardoor het nog steeds allerminst beslist was. Het werd zodoende een heerlijke tweestrijd waarin Pidcock bergop de betere leek maar ook enkele foutjes maakte. Vanthourenhout hield zijn hoofd wel koel en wist na een ware slijtageslag zijn vierde zege van het jaar te boeken.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

De vriendin van Tao Geoghegan Hart is… een Engels voetbalinternational (en ze is half Nederlands)

Het Nederlands Elftal voor vrouwen speelde gisteravond in Utrecht tegen Engeland. Oranje won met...

Onderzoeker podcast toont aan dat tests op mechanische doping zo lek als een mandje zijn: ‘Het is een gimmick’

Sinds het gerucht (met nadruk op gerucht) de ronde deed dat Fabian Cancellara in...

🎥 Helmenmerk Giro introduceert helm met… ingebouwde richtingaanwijzer

Het wielrennen blijft qua materiaal maar enorme sprongen maken. In het profpeloton rijden de...

Bruyneel over megafusie: ‘Schetst droevig beeld van de wielersport, maar ik begrijp de logica’

De wielerwereld is sinds zondagavond in de ban van een mogelijke fusie tussen Jumbo-Visma...

Meer zoals dit

Onderzoeker podcast toont aan dat tests op mechanische doping zo lek als een mandje zijn: ‘Het is een gimmick’

Sinds het gerucht (met nadruk op gerucht) de ronde deed dat Fabian Cancellara in...

Jumbo-Visma ontmoet Apple-baas Cook: ‘Straks kijken we de race in 3D, wordt een emotionele ervaring’

Het Brabants Dagblad was daarbij aanwezig en sprak met de Apple-baas. Zo vertelde Cook...

Mark Cavendish (38) doet er toch nog een jaartje bij

Tijdens de afgelopen Giro d'Italia kondigde een emotionele Mark Cavendish aan dat hij na...