HomeNieuwsEr is toch nog hoop voor Nairo Quintana: twee WorldTour-teams tonen interesse

Er is toch nog hoop voor Nairo Quintana: twee WorldTour-teams tonen interesse

Het loopt niet zo lekker voor Nairo Quintana. De Colombiaan testte positief op het gebruik van Tramadol en is nog steeds op zoek naar een nieuwe ploeg.

Even terug in de tijd: Op 17 augustus maakte de UCI bekend dat er bij Nairo Quintana sporen van de verboden pijnstiller Tramadol gevonden zijn bij een controle tijdens de voorbije Ronde van Frankrijk. Zijn resultaten uit de Tour werden onmiddellijk geschrapt. Quintana ging nog in beroep maar zag zijn sanctie bevestigd.

Naar aanleiding van die positieve test kwam er een einde aan zijn sprookjeshuwelijk met Arkéa-Samsic. Al snel werden geruchten verspreid over een overstap naar verschillende WorldTour ploegen, maar die ontkenden één voor één hun interesse. En dus heeft de klimgeit nog steeds geen nieuwe werkgever gevonden.

Het Colombiaanse Antena 2 meldt nu dat er toch twee teams op WorldTour niveau interesse tonen. Het zou gaan om het Amerikaanse EF Education-EasyPost en de Belgische formatie Intermarché-Wanty-Gobert. Bij EF Education rijden wel meer Colombianen zoals Rigoberto Uran en Esteban Chaves.

Quintana reed een meer dan behoorlijk seizoen met eindwinst en een etappezege in zowel de Ronde van de Provence als de Tour des Alpes Maritimes et du Var. In de Tour werd hij knap zesde in het eindklassement, maar dat resultaat is hij dus kwijt.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Mathieu van der Poel over dreigementen UCI, Iserbyt en kalender: ‘Wij moeten ons aanpassen’

Mathieu van der Poel rijdt op 22 december in Mol zijn eerste cross. Ook...

Patrick Lefevere: ‘Sommige van mijn renners mogen van hun manager niet met mij praten’

Iedereen heeft altijd wel een beetje schrik van zijn of haar baas. Die betaalt...

🎥 Fascinerende beelden van hoe je carbonfiets letterlijk draadje voor draadje wordt opgebouwd

Altijd al eens afgevraagd hoe dat carbon nou werkt? In deze video zie je het (en het verraste ons toch wel behoorlijk)

Geraint Thomas over Chris Froome: ‘Hij misleidt zichzelf, om het beleefd te zeggen’

Geraint Thomas heeft een populaire podcast met zijn Geraint Thomas Cycling Club. Daarin zijn...

Meer zoals dit

Mathieu van der Poel over dreigementen UCI, Iserbyt en kalender: ‘Wij moeten ons aanpassen’

Mathieu van der Poel rijdt op 22 december in Mol zijn eerste cross. Ook...

Bjarne Riis geniet van Jumbo-Visma: ‘Ze lopen ver voor op de rest’

Om aanbiedingen zat de Tourwinnaar van 1996 niet verlegen, vertelt hij in gesprek met...

Thibau Nys over scheiding ouders: ‘Weet nog dat ik met een klein hartje naar school ging’

In gesprek met Humo kijkt hij terug op die tijd. "Ik heb geen moeite...