HomeAchtergrondTerugblikken: de eerste regenboogtrui van Marianne Vos in 2004

Terugblikken: de eerste regenboogtrui van Marianne Vos in 2004

Een wielerlegende dient zich aan in Verona.

In 2004 is Marianne Vos eerstejaars junior. In Verona, waar de wereldkampioenschappen wielrennen dat jaar worden gehouden, rijdt ze naar haar eerste wereldtitel.

Hoewel Vos al in de openingsfase van de koers kortstondig in het offensief reed kwam alles aan op de laatste ronde van 14,75 kilometer. Een groep van om en nabij dertig rensters maakten nog kans op de het winnen van de regenboogtrui. De Nederlandse equipe hoopte na wereldtitels van Suzanne de Goede (2002) en Loes Markerink (2003) nu voor het derde jaar op rij de wereldtitel bij de junior vrouwen te grijpen.

Op de beklimming van de Toricelle ging de dan 17-jarige Vos nogmaals op de pedalen staan. Ditmaal was ze definitief weg. Mede dankzij de steun van de Nederlandse selectie in de achtergrond kon Vos in de slotkilometers vooruit blijven. Aan de meet was de voorsprong op de nummer drie, ene Marta Bastianelli (nog een bekende naam van nu), een halve minuut. Goud voor Vos! En het zou verre van de laatste keer zijn dat het wielerjournaille die zin zou mogen opschrijven.

Op plek nummer drie zagen we trouwens nog een toekomstige Nederlandse topper. Ene Ellen van Dijk reed achter de juichende Vos naar de bronzen medaille.

De aanval.
Nog even omkijken.
En dan: het juichen!
Tot slot: de blijdschap op het podium.

 

18 jaar later is Vos er nog steeds bij. En hoe! Vandaag in de eerste echte Tour de France voor vrouwen, waar ze haar hele loopbaan voor heeft gevochten, is ze in het geel kanshebster voor de dagzege in de heuvelrit naar Rosheim. Eerder deze Tour was Vos al de sterkste in de tweede etappe.

Foto’s: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Aike Visbeek verklaart mindere prestaties Biniam Girmay: ‘Conditioneel niets mis’

Wat is er aan de hand met Biniam Girmay? De 22-jarige Eritreeër verraste vorig...

🎥 Kuiten als ballonnen, bovenbenen als staalkabels: fietsende bodybuilder Robert Förstemann zou energiecrisis op kunnen lossen..

Windmolens, zonnepanelen, kernenergie. Het zijn allemaal alternatieven voor de fossiele brandstoffen, maar waarom horen...

Mathieu van der Poel: ‘Ik moet mijn grenzen opzoeken om Wout te kunnen verslaan’

Mathieu van der Poel reed vorig jaar een meer dan geslaagd seizoen door onder...

Waanzin: Belg fietst 3619,72 kilometer en breekt wereldrecord: ‘Zwaarste wat ik ooit deed’

Matthieu Bonne is een avonturier uit Bredene die regelmatig zijn fysieke grenzen opzoekt met...

Meer zoals dit

Aike Visbeek verklaart mindere prestaties Biniam Girmay: ‘Conditioneel niets mis’

Wat is er aan de hand met Biniam Girmay? De 22-jarige Eritreeër verraste vorig...

Mathieu van der Poel: ‘Ik moet mijn grenzen opzoeken om Wout te kunnen verslaan’

Mathieu van der Poel reed vorig jaar een meer dan geslaagd seizoen door onder...

Ellen van Dijk doet boekje open over Cecilie Uttrup-Ludwig: ‘Niemand mag haar’

Ellen van Dijk is sinds een tijdje zwanger en verwacht in september een kindje....