HomeVrouwenBoels Rental Ladies Tour: Annemiek van Vleuten steviger in leiderstrui dankzij tijdritwinst

Boels Rental Ladies Tour: Annemiek van Vleuten steviger in leiderstrui dankzij tijdritwinst

In de straten van Roosendaal wint Van Vleuten ook de tweede de proef tegen de klok.

In de derde etappe van de Boels Rental Ladies Tour heeft Annemiek van Vleuten haar leidende positie in het klassement weten te verdedigen. In de tijdrit over 16,9 kilometer met start en finish in Roosendaal was de renster van Orica – Scott met een tijd van 22’12” Ellen van Dijk en Linda Villumsen te snel af.

De Belgische Ann-Sophie Duyck liet de eerste echte toptijd noteren, maar voor Duyck was haar tijd van 22’50 niet goed genoeg om Mieke Kröger af te houden. De Duitse van Canyon – SRAM was een dikke seconde sneller. Toch duurde het ook niet heel lang voor er weer iemand sneller was. De Nieuw-Zeelandse Linda Villumsen liet met een gemiddelde van 44,5 kilometer per uur zien dat ze stilaan in vorm komt voor het aanstaande wereldkampioenschap. Met haar derde plaats bezorgde ze haar ploeg VéloCONCEPT trouwens ook het eerste WorldTour-podium in de geschiedenis van het team.

De strijd om de ritzege ging echter tussen Team Sunweb-renster Ellen van Dijk en klassementsleider Annemiek van Vleuten. Van Dijk liet onderweg de snelste tussentijd noteren, maar Van Vleuten volgde slechts op een seconde. Ook aan de finish werd het een secondenspel. Van Dijks tijd van 22’16” was maar liefst twintig tellen sneller dan Villumsen en het maakte dat de lat voor de Nederlandse tijdritspecialist van Orica – Scott ook hoog lag. Ze mocht slechts vier tellen verliezen teneinde de leiding in het klassement te kunnen behouden.

Maar van druk trok de 34-jarige Van Vleuten zich niets aan. De Nederlands kampioene in deze discipline wist ook de tijd van Ellen van Dijk nog te verbeteren. In haar oranje leiderstricot reed Van Vleuten vier seconden sneller dan haar voornaamste rivale. In het klassement zit er nu acht seconden tussen de twee kemphanen.

De vierde etappe van de Boels Rental Ladies Tour start morgen in Gennep. Na 121,4 kilometer is de eindstreep getrokken in Weert.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Bruyneel over megafusie: ‘Schetst droevig beeld van de wielersport, maar ik begrijp de logica’

De wielerwereld is sinds zondagavond in de ban van een mogelijke fusie tussen Jumbo-Visma...

Ex-ploegleider Brian Holm over fusiegesprekken: ‘Movistar en Ineos hebben het ook gedaan’

Het blijft muisstil in het kamp van Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step, sinds zondagavond bekend...

Thibau Nys wil komende crosswinter aansluiting maken met de top en rijdt in 2024 wellicht Giro of Vuelta

Het wegseizoen loopt stilaan op zijn einde en dus mogen we ons opmaken voor...

Jumbo-Visma ontmoet Apple-baas Cook: ‘Straks kijken we de race in 3D, wordt een emotionele ervaring’

Het Brabants Dagblad was daarbij aanwezig en sprak met de Apple-baas. Zo vertelde Cook...

Meer zoals dit

Lauren Molengraaf tekent uniek multi-teamcontract: ‘Dit is een enorme blijk van vertrouwen’

De multidisciplinaire renster heeft een contract getekend bij WorldTour-team FDJ-Suez. Tot en met 2025...

Annemiek van Vleuten geeft allerlaatste interview: ‘Dat zoveel mensen me gaan missen, maakt me emotioneel’

Het vrouwenpeloton zwaait binnenkort haar allergrootste icoon uit. Annemiek van Vleuten hangt na de...

Shirin van Anrooij na solostunt in Tour de l’Avenir Femmes: ‘Niet eenvoudig om uit te leggen wat er allemaal gebeurde’

Shirin van Anrooij loopt en fietst bijna altijd met een enorme glimlach rond, maar...