HomeNieuwsNieuw parkoers Ronde van Lombardije bekend

Nieuw parkoers Ronde van Lombardije bekend

Het nieuwe parkoers van de Ronde van Lombardije is bekend. De ronde wordt volgende week zaterdag 8 oktober voor de 116e keer verreden, het parcours is nieuw maar de hellingen zijn nog steeds steil.

Waar vorig jaar de finish in Bergamo was en de start in Como draait de organisatie dat dit jaar om. Hierdoor krijgen we een ander parkoers, maar een heel andere koers hoeven we niet te verwachten. Nog steeds kent de wedstrijd namelijk enkele zeer steile beklimmingen in de finale, waar verschil gemaakt kan worden.

In een lokale ronde zitten, met drieëntwintig kilometers te gaan, nog de Civiglio en de San Fermo della Battaglia. Deze twee beklimmingen kunnen hopelijk nog voor de genadeklap zorgen en overgebleven groepen uit elkaar slaan. De finish lig alleen nog wel vijf kilometer na de top van de San Fermo della Battaglia. Het zou dus ook goed kunnen dat de koers weer eindigt in een sprint van een groepje overgebleven renners. Vorig jaar wist Tadej Pogacar Fausto Masnada te kloppen in een man tegen man sprint. Hoe het dit jaar zal eindigen zullen we over iets meer dan een week weten.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

ASO presenteert eerste drie etappes Tour de France 2025

De volgende editie van de Tour gaat pas over een half jaar van start,...

Franck Alaphilippe vliegt buiten bij Soudal Quick-Step: ‘Spanningen tussen Julian en Lefevere’

Soudal Quick-Step heeft beslist om het contract van Franck Alaphilippe niet te verlengen. De...

Demi Vollering over druk: ‘Wat me vooral triggert is onzekerheid, als je te zeker bent word je lui’

Volgend seizoen zal ze druk voelen van het moeten bevestigen. "Ik voel dan vooral...

Museeuw gelooft (nog) niet in Tourwinst Evenepoel: ‘Hij maakt meer kans bij een ander team’

Remco Evenepoel is amper 23 jaar oud, maar heeft al een wereldtitel op de...

Meer zoals dit

ASO presenteert eerste drie etappes Tour de France 2025

De volgende editie van de Tour gaat pas over een half jaar van start,...

Franck Alaphilippe vliegt buiten bij Soudal Quick-Step: ‘Spanningen tussen Julian en Lefevere’

Soudal Quick-Step heeft beslist om het contract van Franck Alaphilippe niet te verlengen. De...

Tsunami aan wielrenners op shortlist Sportman en Sportvrouw van het Jaar! (Al is een breakdancer een geduchte concurrent)

NOC*NSF maakte gisteren de shortlist voor het Sportgala 2023 bekend. Uit die shortlist maakt...