HomeRetroRetro: Zelfs lekke band houdt Abraham Olano niet van regenboogtrui

Retro: Zelfs lekke band houdt Abraham Olano niet van regenboogtrui

Olano wint de loodzware wegrit van Duitama.

Op 8 oktober 1995 wordt er in Colombia gekoerst om de wereldtitel bij de mannen. Miguel Indurain is een paar dagen eerder wereldkampioen tijdrijden geworden en wil natuurlijk de historische dubbel pakken, maar daar steekt een ploeggenoot een stokje voor. Het is namelijk Abraham Olano, de nummer twee van de proef tegen de klok, die met de regenboogtrui mag pronken.

Vlak voor de finish is er nog sensatie. In de laatste kilometer krijgt Olano een lekke band. Hij heeft geen enkele keuze. Hij moet door. Gelukkig voor de Spanjaard houdt zijn materiaal het vol. En het Spaanse feestje wordt nog mooier. Want op een halve minuut wordt Indurain ook nog tweede voor Marco Pantani.

Foto: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Zo ziet kou lijden eruit! Mannen van Tour de Tietema trillend als een rietje tijdens The Ride

Bas Tietema zelf rijdt inmiddels in de profploeg van Tour de Tietema, maar zijn...

In het zicht van de haven gestrande Rune Herregodts: ‘Reed Vingegaard achter me? Oh, f*ck!’

We wilden hem met z'n allen wel naar de overwinning schreeuwen voor de tv....

Jan Bakelants over zijn Unbound Gravel: ‘Het was net een cursus pottenbakken, ben onderweg in koelbox met ijs gaan zitten’

We belichtten al de avonturen van Thijs Zonneveld (dat liep op z'n zachtst gezegd...

2.Pro? 1.WT? 2.1? Wat betekenen die codes bij wielerwedstrijden toch precies? Uitleg!

Zie je ook wel 's die codes staan bij wedstrijden, maar weet je niet helemaal hoe het zit? Hieronder vind je het antwoord.

Meer zoals dit

Terugblikken: de eerste regenboogtrui van Marianne Vos in 2004

Een wielerlegende dient zich aan in Verona.

Video | Storm in Nederland, dat kan maar één ding betekenen: terugkijken naar de Gent-Wevelgem van 2015, waar Geraint Thomas de berm in waaide

Storm in Nederland. De perfecte aanleiding om nog eens de heerlijke beelden terug te kijken van die legendarische Gent-Wevelgem.

De enige wielervideo die nu toepasselijk is: Breukink wint befaamde sneeuwetappe in de Giro

Sneeuw staat in het Nederlandse wielrennen gelijk aan Breukink over de Gavia in de Giro van '88...