HomeNieuwsSagan na 8ste ritzege in Tour: 'Druk? Wat is druk? Ik ken...

Sagan na 8ste ritzege in Tour: ‘Druk? Wat is druk? Ik ken dat niet’

De wereldkampioen sprak na zijn eerste ritwinst in de Tour de France van 2017.

Peter Sagan won in Longwy de derde etappe van de Tour de France. Na zijn zege sprak de wereldkampioen zoals we hem kennen.

Gevraagd naar de druk die er op zijn schouders rustte, antwoordde de Slowaak lachend: “Druk? Wat is druk? Ik ken dat niet.” Nadat hij geheel volgens traditie zijn ploeggenoten van Bora-Hansgrohe bedankte voor het geleverde werk, was zijn relaas van de slotkilometer aan de beurt.

“In de finale was er veel stress”, stak Sagan van wal. “BMC hield het tempo op de zware slotklim hoog. Richie (Porte) viel aan en kreeg een klein gaatje. Ik besloot gewoon om hem terug te halen”, aldus de winnaar van zijn alweer 8ste Tour-etappe.

“Maar het was nog te vroeg om zelf te gaan, want het was nog iets van 400 meter tot de streep”, ging de Slowaak verder. “Op dat moment dacht ik: ‘f*ck, ik ben te vroeg gegaan.’ Toen ik de sprint aan ging, schoot ik uit mijn klikpedaal. Nog een foutje. Daarna ging ik gewoon en won.”

Michael Matthews kwam nog heel dicht. “Maar ik kon hem nog net verslaan. Bedankt aan heel Bora-Hansgrohe”, sloot Sagan af.

Foto: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

📸 Fietsmerk Scott photoshopt de Paus prachtig op een mountainbike in volle afdaling

Wielrennen is van huis uit een katholieke sport. De Paus zegent bijvoorbeeld nog ieder...

Wielrennen op tv: de Dauphiné en koersen in de lage landen deze week!

Het wielercircus dender weer in volle vaart door. Deze week staan er een aantal...

🎥 Zo ziet kou lijden eruit! Mannen van Tour de Tietema trillend als een rietje tijdens The Ride

Bas Tietema zelf rijdt inmiddels in de profploeg van Tour de Tietema, maar zijn...

In het zicht van de haven gestrande Rune Herregodts: ‘Reed Vingegaard achter me? Oh, f*ck!’

We wilden hem met z'n allen wel naar de overwinning schreeuwen voor de tv....

Meer zoals dit

ASO voert tijdens Tour heel wat coronamaatregelen terug in (en dat is vooral slecht nieuws voor de fans)

Het peloton is nog lang niet verlost van het coronavirus. Dat werd duidelijk in...

Christophe Laporte wint openingsetappe Dauphiné, vluchter Herregodts 10 meter voor finish ingerekend

In de Franse Ardèche ging vandaag het Critérium de Dauphiné van start. Toppers als...

Toon Aerts doet emotionele oproep na positieve test Bossuyt: ‘De dagen tikken traag weg, vind steun op school waar ik ben gaan lesgeven’

Dat zorgt ervoor dat Toon Aerts zich genoodzaakt voelt om te reageren, want hij...