HomeAchtergrondAnnemiek van Vleuten houdt 'zolderveiling', opbrengst naar Amy Pieters

Annemiek van Vleuten houdt ‘zolderveiling’, opbrengst naar Amy Pieters

Annemiek van Vleuten ruimt haar zolder vol met fietsmemorabilia op en de opbrengst is voor Amy Pieters en Bikes4Masai. Hier lees je wanneer je erbij moet zijn!

Ze doet het bijna jaarlijks: een zolderopruiming met een veiling van alles wat daar ligt. En dat zijn in het geval van Annemiek van Vleuten natuurlijk gesigneerde shirts (misschien wel zo’n regenboogtrui als die je hierboven ziet) en andere fietsmemorabilia uit haar carrière.

Ook is er mogelijkheid om met haar op de foto te gaan en een handtekening te krijgen. Bij een koers zou je dit ook gratis waarschijnlijk wel voor elkaar krijgen, maar op zaterdag 19 november kost het geld. De opbrengst van de dag gaat namelijk naar twee zeer goede doelen.

Eentje dichtbij huis en eentje verder weg. Een deel gaat naar de revalidatie van Amy Pieters, haar fietscollega die te maken kreeg met een zwaar ongeluk. Het gaat letterlijk stapje voor stapje beter met haar (want eerder deze week zette ze haar eerste stapjes sinds het ongeluk en ontwaken uit coma). Maar het revalidatietraject is lang en duur.

Het andere goede doel is Bikes4Masai, een Spaanse stichting die geld inzamelt waarmee het fietsen aanschaft voor de Masai-stam in Kenia.

De veiling vindt niet op de zolderkamer van Annemiek zelf plaats, maar bij Peerenboom Fietsen in Wageningen. Een week na de veiling gaat Van Vleuten zelf naar het gebied van de Masai in Kenia voor een (fiets)vakantie, en om een kijkje te nemen bij het fietsproject.

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Vader Adrie dankt Wout van Aert voor steun: ‘Ik zou eerder parkoers tegen ‘Matje’ maken’

Fem van Empel bijzonder geëmotioneerd na wereldtitel: ‘Nu even er tussenuit naar Marrakech’

Fem van Empel wordt op haar 20e wereldkampioen veldrijden bij de dames elite, ook zilver en brons voor Nederland

WK beloften | Ijzersterke Thibau Nys maakt favorietenrol waar na onemanshow, zilver voor Del Grosso

Meer zoals dit

Altijd slapen in haar camper en op haar 16e fietsles geven aan Anna van der Breggen: Puck Pieterse doet alles anders