HomeAchtergrondJosé De Cauwer: 'Vingegaard besliste dat Kuss de Vuelta wint, niet Roglic'

José De Cauwer: ‘Vingegaard besliste dat Kuss de Vuelta wint, niet Roglic’

Sporza-commentator José De Cauwer analyseert de koers, maar ook de hiërarchie bij Jumbo-Visma en concludeert dat Jonas Vingegaard de baas is.

José De Cauwer zag als commentator bij Sporza de Vuelta vanaf de eerste rang – alhoewel ze, duidelijk tegen zijn zin, tegenwoordig ook gewoon in Brussel voor een groot tv-scherm zitten. Deze bijzondere Vuelta is er niet alleen een koers te analyseren, maar ook hoe Jumbo-Visma de overmacht ‘managet’.

De Belgische commentator ziet een duidelijk verschil tussen Jonas Vingegaard en Primoz Roglic. “Kuss is weggereden op dag zes en pakte daar 2’52” op Vingegaard en Roglic. Maar het is Vingegaard die beslist heeft dat Kuss wint. Roglic niet, want die wilde gisteren nog een move doen.”

Omdat er gisteren een staakt-het-vuren was tussen de Jumbo-mannen is, weet De Cauwer nu wie de baas is. “Kuss had op de Angliru wat geluk met Landa die hem nog in het rood hield. Maar na wat we gisteren gezien hebben, moeten we besluiten dat Vingegaard de baas is en gezegd heeft: ‘We gaan niet rijden’. We hebben geen strijd gezien.”

Overigens wacht er zaterdag nog een pittige rit met 4.000 hoogtemeters, een soort miniklassieker, maar De Cauwer verwacht daar geen gekke dingen wat betreft het klassement. Jumbo-Visma heeft nu alles onder controle. “Ik zie niet in wie die ploeg nog in de problemen kan brengen.”

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

🎥 Winterwonderland: parkoers in Val di Sole ondergedompeld in dik pak sneeuw

Het is bijna weer zover. Op zondag 10 december strijkt het veldritpeloton neer in...

🎥 Arkea-B&B Hotels pakt in gelikt filmpje uit met nieuw shirt in thema van beroemd zwaard

Wielerploegen doen er heden ten dage alles aan om onderscheidend te zijn. De social...

Wout van Aert: ‘Ik had als kind helemaal niks met wegwielrennen’

Wout van Aert start zijn crossseizoen aanstaande zaterdag in Essen, om vervolgens met de...

Dylan Groenewegen over Fabio Jakobsen: ‘Nooit een vriend van me geweest, wel een geweldige wielrenner’

De namen van Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen zullen voor eeuwig met elkaar verbonden...

Meer zoals dit

Wout van Aert: ‘Ik had als kind helemaal niks met wegwielrennen’

Wout van Aert start zijn crossseizoen aanstaande zaterdag in Essen, om vervolgens met de...

Dylan Groenewegen over Fabio Jakobsen: ‘Nooit een vriend van me geweest, wel een geweldige wielrenner’

De namen van Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen zullen voor eeuwig met elkaar verbonden...

Waarom Van Aert zijn crossseizoen juist in Essen begint: bevriende sponsors en een extra inspanning

Wout van Aert zijn crossseizoen is eigenlijk samengepakt rond de kerstdagen en nog een...