HomeAchtergrondEen frisse wind bij Lotto-Soudal: 'Innovatieve trainingsmethodes Victor Campenaerts ook opgepakt door...

Een frisse wind bij Lotto-Soudal: ‘Innovatieve trainingsmethodes Victor Campenaerts ook opgepakt door z’n ploeggenoten’ 

Alle lof voor Campenaerts bij de ploegleiding van Lotto-Soudal!

Lotto-Soudal kende op Mallorca (zeges Tim Wellens en Arnaud De Lie) en in de Saudi Tour een pikstart van het seizoen met twee etappezeges (Caleb Ewan en Maxim Van Gils) en de eindzege, die toch wel verrassend eveneens naar de jonge Belg Van Gils ging.

Of we die zeges er één op één aan kunnen verbinden, is lastig te zeggen natuurlijk, maar er waait wel een frisse wind bij de Belgische ploeg. En dat is niet in het minst te danken aan aanwinst Victor Campenaerts, die voor nieuw elan zorgt. Volgens ploegleider Nikolaas is zijn invloed op de ploeg nu al merkbaar.

“We merken ook dat Victors innovatieve trainingsmethodes opgepakt worden door de andere renners in onze ploeg. Campenaerts heeft voor een nieuwe wind en een upgrade van de professionalisering gezorgd binnen onze ploeg. De drive van Campenaerts en ook Tim Wellens zorgt ervoor dat het niveau van de renners en de staf stijgt”, zegt hij tegen Sporza.

Campenaerts zorgt met die drive ervoor dat de vele jongelingen in de ploeg van Maes zich optrekken aan de ervaren Belg, die altijd wel in is voor iets nieuws.

“Als je aan onze jongemannen Florian Vermeersch en Brent Van Moer vraagt of ze al veel bijgeleerd hebben van Victor Campenaerts, zullen ze in koor ja zeggen. Samen met Victor verblijven Florian en Brent momenteel in hoogtekamers van het gloednieuwe Syncrosfera-hotel in Denia (Spanje). Voor ons is dat nieuw. Victor is al regelmatig met iets vernieuwends afgekomen. We steunen hem daar zoveel mogelijk in.”

Beeld: Cor Vos

Ontvang onze nieuwsbrief

Geen update meer missen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Laatste artikelen

Annemiek van Vleuten doet ontboezeming over WK in Bergen: ‘Ik was zo depressief, de zwaarste drie dagen die ik gekend heb’

Annemiek van Vleuten blikte in de podcast van oud-wielrenners Bobby Julich en Jens Voigt,...

Flinke domper: Ceylin Alvarado moet passen voor crossweekend

De 25-jarige veldrijdster van Alpecin-Deceuninck is namelijk ziek en voelt zich niet fit genoeg...

Wout van Aert bevestigt min of meer Giro-deelname en maakt ambitie duidelijk

Alles wijst erop dat Wout van Aert in 2024 voor het eerst in zijn...

Management Toon Aerts waarschuwt: ‘Consumeer zondag geen zuivelproducten in Flamanville’

Het Franse stadje is de plek waar zowel Toon Aerts als Shari Bossuyt positief...

Meer zoals dit

Annemiek van Vleuten doet ontboezeming over WK in Bergen: ‘Ik was zo depressief, de zwaarste drie dagen die ik gekend heb’

Annemiek van Vleuten blikte in de podcast van oud-wielrenners Bobby Julich en Jens Voigt,...

Tourbaas Prudhomme verheugt zich op Evenepoel: ‘Hij kan de Tour op z’n kop zetten’

Gisteren werd het parkoers van he Grand Départ voor de Tour de France van...

Warre (22) wordt prof bij Soudal Quick-Step: ‘Als kind lag ik in coma en mocht ik drie jaar niet koersen’

Elke jonge coureur droomt ervan om profrenner te worden, maar zo'n profcarrière is enkel...